Tag: mjeku

Psikiatri jep këshilla: Si të mposhtim ankthin gjatë Koronavirusit

26/03/2020

Mjeku psikiatër, Gentian Çala, përmes një video-postimi në Facebook, jep disa këshilla të vlefshme lidhur me Koronavirusin dhe shqetësimet apo pasojat që mund të shkaktojë ... Read More

Mjeku italian trondit botën: Kanceri mund të shërohet me sodë buke

12/12/2019

Mjeku Dr. Tulio Simonchini,e ka tronditur botën e mjekësisë me deklaratën e tij mbi kancerin. Sipas tij, kanceri nuk është gjë tjetër veçse një infeksion ... Read More

Mjeku popullor: Kështu mund të zbulohet gjinia e fëmijës pa bërë eko

28/10/2019

Mbrëmjen e së premtes në emisionin “Zonë e Lirë”, mjeku alternativ Ruzhdi Metali shpjegoi se si gratë shtatzëna mund të zbulojnë gjininë e fëmijës së ... Read More

Gjërat që duhet dhe s’duhet t’i bëni para se të shkoni te mjekët

20/09/2019

Ekziston një bon-ton i mirë përpara se të shkoni te mjeku dhe gjëra që nuk duhet të bëni.Kjo është ajo që ju duhet të merrni ... Read More

Dr. Karantonis, specialist në Kirurgjinë Plastike dhe Rikonstruktive, vjen në Kosovë më 2, 3, 4 Shtator

29/08/2019

Dr. Fotios Filippos Karantonis mjeku specialist ne Kirurgjinë Plastike dhe Rikonstruktive,do te jete ne Spitalin Amerikan Kosove me datën 2, 3, 4 Shtator 2019.Departamenti i ... Read More

A mund të marrim ‘mbidozë’ duke konsumuar pemë?

07/08/2019

Hani një mollë në ditë – rekomandon mjeku. Po, për dy mollë? Ato sigurisht që janë më të shëndetshme se një copë çokollate. Por katër ... Read More

Si të jetoni më mirë? Jua rrëfen mjeku 115 vjeçar nga Japonia

02/07/2019

Mjeku 115-vjeçar japonez me emrin Shigeaki Hinohara na ofron këshilla se si të jetojmë dhe të kënaqemi plotësisht me çdo vit të jetës sonë. Mjeku ... Read More

Ankohej vazhdimisht për dhimbje veshi, e tmerrshme cka i gjejnë mjekët brenda tij

01/07/2019

Një grua kishte dhimbje të mëdha në vesh, dhe kështu vendosi të shkojë te mjeku për t’u kontrolluar dhe parë se çfarë po ndodhë me ... Read More

Ky hormon është shkaktar përse nuk mund të humbni peshë

27/06/2019

Nevojitet vetëm një herë të shkoni te mjeku dhe problemi do të zgjidhet! Shumë njerëz me mbipeshë kanë zhvilluar rezistencë ndaj leptinës, transmeton Telegrafi. Nëse ... Read More

Diagnostikimi i infertilitetit femëror

25/06/2019

Për ta vlerësuar pjellorinë e femrës, mjeku i ka në disopozicion disa mënyra. • Vlerësimi i ovulimit – gratë me cikle menstruale të parregullta apo ... Read More

Burdushi tenton të vetëvritet në Qendrën e Paraburgimit në Prizren

08/03/2019

Mjeku popullor, Hysni Peqani i njohur si “Burdushi”, i cili është duke u mbajtur në qendrën e paraburgimit në Prizren, ka tentuar që të vetëvritet. ... Read More

Mjeku kujdestar në QKUK: Njëri nga tre të lënduarit e Gjilanit në gjendje shumë të rëndë (Video)

07/03/2019

Mjeku kujdestar në QKUK, Skender Fetahu ka thënë se njëri nga tre të aksidentuarit në QKUK është në gjendje shumë të rëndë. Fetahu, në një ... Read More