Tag: mjeku

Mjeku shqiptar habitë botën: Ja çfarë i pret të gjithë njerëzit e prekur nga COVID-19

16/08/2020

Mjeku shqiptar, Albert Troçi ka folur për dëmet që shka kton sëmundja COVID-19 tek jeta e pacientëve, të cilët janë infektuar. Mjeku shqiptar në Milano ... Read More

Mjeku: Brenda 5 muajsh do jetë gati vaksina për Covid

18/07/2020

Mjeku Genc Sulcebe i ftuar në studion e televizionit RTV ORA deklaroi se brenda këtij viti do kemi një vaksinë kundër Covid-19. Sulcebe tha se ... Read More

Neuropsikiatri Afrim Blyta ka një apel: Barteni maskën, kjo situatë do të ndryshojë për të mirë

12/07/2020

Mjeku neuropsikiatër Afrim Blyta u ka bërë thirrje qytetarëve që të kujdesen për shëndetin e tyre dhe të tjerëve duke mbajtur maskën dhe distancën fizike. ... Read More

Mjeku shqiptar në Gjermani tregon se kur do të jetë fundi i Koronavirusit

06/06/2020

Mjeku shqiptar internist kardiolog në Berlin, Ardian Mustafai, i cili njëherit është edhe nënkryetar i Shoqatës së Mjekëve Shqiptarë në Gjermani, në një intervistë për ... Read More

“Ushqimet që duhet të konsumoni kur vuani nga çrregullimet motorike të ezofagut”

25/05/2020

Nga mjeku internist, Gerald Kola – Funksioni parësor i ezofagut është transportimi i materialit të përtypur nga goja dhe faringu drejt stomakut dhe në të ... Read More

Foto/ U takua pas 2 muajsh me vëllain në ‘Dua të të bëj të lumtur’, ja surpriza e Pëllumb Piperos për Arbana Osmanin

19/05/2020

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero, i cili ka është në vijën e parë të luftës kundër COVID-19 për më shumë se 2 muaj, u surprizua në ... Read More

Çfarë e bëri për të qarë Pëllum Pipero mbrëmjen e djeshme në ekran

18/04/2020

Mbrëmjen e djeshme mjeku Pëllumb Pipero ka qenë i ftuar tek Arian Çani.  Moderatori i ka treguar një këngë të disa fëmijëve shqiptarë dedikuar mjekëve ... Read More

Psikiatri jep këshilla: Si të mposhtim ankthin gjatë Koronavirusit

26/03/2020

Mjeku psikiatër, Gentian Çala, përmes një video-postimi në Facebook, jep disa këshilla të vlefshme lidhur me Koronavirusin dhe shqetësimet apo pasojat që mund të shkaktojë ... Read More

Mjeku italian trondit botën: Kanceri mund të shërohet me sodë buke

12/12/2019

Mjeku Dr. Tulio Simonchini,e ka tronditur botën e mjekësisë me deklaratën e tij mbi kancerin. Sipas tij, kanceri nuk është gjë tjetër veçse një infeksion ... Read More

Mjeku popullor: Kështu mund të zbulohet gjinia e fëmijës pa bërë eko

28/10/2019

Mbrëmjen e së premtes në emisionin “Zonë e Lirë”, mjeku alternativ Ruzhdi Metali shpjegoi se si gratë shtatzëna mund të zbulojnë gjininë e fëmijës së ... Read More

Gjërat që duhet dhe s’duhet t’i bëni para se të shkoni te mjekët

20/09/2019

Ekziston një bon-ton i mirë përpara se të shkoni te mjeku dhe gjëra që nuk duhet të bëni.Kjo është ajo që ju duhet të merrni ... Read More

Dr. Karantonis, specialist në Kirurgjinë Plastike dhe Rikonstruktive, vjen në Kosovë më 2, 3, 4 Shtator

29/08/2019

Dr. Fotios Filippos Karantonis mjeku specialist ne Kirurgjinë Plastike dhe Rikonstruktive,do te jete ne Spitalin Amerikan Kosove me datën 2, 3, 4 Shtator 2019.Departamenti i ... Read More