Tag: mobile

Këto janë vendet ku nuk bën të flisni me telefon

12/12/2019

Hulumtimet tregojnë se rreth 80 për qind e thirrjeve në telefona mobilë ndodhin në objekte të tilla si ndërtesa, shtëpi, madje edhe vetura. Por ndërsa ... Read More

Kjo është loja më e shkarkuar

11/10/2019

“Call of Duty: Mobile” është shkarkuar mbi 100 milionë herë që në javën e parë të daljes së tij, duke hyrë në histori si loja ... Read More

Samsung Galaxy Fit lansohet më në fund në Shtetet e Bashkuara (Foto)

16/06/2019

Pajisja për ushtrime, Samsung Galaxy Fit ishte paralajmëruar në Mobile World Congress gjatë muajit shkurt, ndërsa dukej se lansimi ishte harruar. Mirëpo, më në fund ... Read More

Sot luhet ndeshja e dytë finale e ‘Play Off’ në kuadër të Superligës së Kosovës në basketboll

05/05/2019

11:59 | 5 Maj 2019 11:59 | 5 Maj 2019 Z Mobile Prishtina dhe KB Rahoveci do të takohen sot për ndeshjen e dytë finale ... Read More

Prishtina nuk lejon befasinë, ‘shkatërron’ Rahovecin në ndeshjen e parë finale

02/05/2019

Prishtina nuk lejon befasinë, ‘shkatërron’ Rahovecin në ndeshjen e parë finale Z Mobile Prishtina e ka nisur për mrekulli edhe fazën finale të Superligës së ... Read More

Cilat janë rreziqet shëndetësore me 5G?

16/04/2019

Në “Mobile World Congress”, që u mbajt në fund të muajit shkurt në Barcelonë, liderët e sektorit theksuan se 5G do të jetë revolucioni i ... Read More

Lajm i rëndësishëm për përdoruesit e Instagramit

06/04/2019

Nëse e keni hapur aplikacionin Instagram në Windows 10 Mobile, sot, mund të keni vërejtur se ka një mesazh që thotë se aplikacioni do të ... Read More

Z Mobile Prishtina e mposht Ponte Prizrenin

20/03/2019

Z Mobile Prishtina ka arritur ta shënojë fitoren e 22 me radhë në Superligë. Viktimë e kryeqytetasve ishte Ponte Prizreni që u mposht në shtypin ... Read More

Z Mobile Prishtina – Rahoveci, ripërsëritja e finales, dueli kryesor i javës së 20-të në Superligë

09/03/2019

Superliga e Kosovës në basketboll rikthehet në aksion këtë fundjavë, kur Z Mobile Prishtina pret në shtëpi KB Rahovecin, në atë që konsiderohet ripërsëritje e ... Read More

Prishtina humb në sekondat e fundit dramën me Varesen

06/03/2019

Ndeshja ndërmjet Z Mobile Prishtinës dhe gjigantit italian Pallacanestro Varese në kuadër të FIBA Cup është mbyllur me dramë, pasi vetëm në fund fituan italianët ... Read More

Z Mobile Prisntina në finale të Kupës së Kosovës, mposht Golden Eagle Yllin

01/03/2019

Z Mobile Prishtina është finalistja e parë e Ekoning Kupës së Kosovës në basketboll. Prishtinasit kanë triumfuar kundër skuadrës suharekase të Golden Eagle Yllit me ... Read More

Sony Xperia me ekranin më të gjerë që është parë te ndonjë telefon (Foto)

25/02/2019

Është e pamundur të injorohen trendët e fundit në Mobile World Congress, siç janë telefonat e palosshëm, kamerat brenda sipërfaqes së telefonave dhe rrjeti i ... Read More