Tag: Moise

Moise Kean largohet nga Juventusi, ja ku transferohet

30/07/2019

13:13 | 07/30/2019 Përvoja e Moise Kean me Juventusin ka ardhur drejt fundit, pasi sulmuesi është afër ta kompletoj transferimin te Everton. Vetëm detajet e ... Read More

Juventus afër ‘blindimit’ të Kean, ofrohet kontrata e re për lojtarin

25/05/2019

18:05 | 25 Maj 2019 18:05 | 25 Maj 2019 19 vjeçari Moise Kean është afër të nënshkruaj kontratën e re me skuadrën kampione të ... Read More

Juventus do t’i jap kontratën e re talentit Kean

11/04/2019

Skuadra e Juventus po mendon që ta blindojë talentin premtues  të skuadrës, Moise Kean. 19 vjeçari ka regjistruar paraqitje fenomenale në ndeshjet e fundit me ... Read More

Balotelli i reagon Bonuccit pas komenteve për Kean

03/04/2019

Leonardo Bonucci pas ndeshjes ku Juventusi fitoi ndaj Cagliarit (2-0), ku njërin e gol e shënoi Moise Kean, e që ishte pre e thirrjeve raciste, ... Read More

Adoleshenti që shënoi në debutimin e tij për Italinë: E pamundur të mos mësosh nga Ronaldo

24/03/2019

Moise Kean shënoi gol në debutimin e tij të plotë në Kombëtaren italiane dhe beson se ky është vetëm fillimi për të. Ylli i ri ... Read More

Ajaxi gati të shpenzojë 25 milionë për Moise Kean

08/03/2019

Moise Kean është njëri nga sulmuesit më të talentuar në Serie A. Sulmuesi i talentuar italian nuk u lejua të largohet në afatin kalimtar të ... Read More

Juve refuzon Milanin për Moise Kean

26/02/2019

Juventusi është duke punuar në rinovimin e kontratës me Moise Kean pasi shikojnë te lojtari një të ardhme të ndritur. Aktualisht 18-vjeçarit i skadon kontrata ... Read More