Tag: momenti

Joveski: Prokuroria heton organizatorët dhe porositësit e “27 prillit”

21/02/2019

21 Shkurt 2019 / 11:47 “Prokuroria Themelore e Republikës së Maqedonisë që nga momenti i ngritjes së akuzave për zhvillimet e 27 prillit në Kuvendin ... Read More

Hipopotami, kafsha prej të cilës ikin “mbretërit” e xhunglës (Foto)

19/02/2019

Ky është momenti i pabesueshëm kur një hipopotam gjigant del nga uji duke tmerruar tre luanë të etur. Kafsha tejet nervoze lufton për të rifituar ... Read More

Daçiqit i ngutet, kërkon marrëveshje me Kosovën para se Biden të vjen në pushtet në SHBA

11/02/2019

Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiq, ka thënë se tani është momenti i duhur që në arenën ndërkombëtare të bëhen lëvizje në ... Read More

Zebra masakrohet nga 40 krokodilë në parkun kombëtar të Kenias (Foto, +18)

29/01/2019

Ky është momenti rrëqethës kur më shumë se 40 krokodilë e masakrojnë një zebër në lumin Maasai Mara, në parkun nacional të Kenias. Kafsha nuk ... Read More

Një propozim që çdo femër do ta ëndërronte (Video)

31/12/2018

Në jetën e akëcilit prej nesh, një ditë prej ditësh vjen momenti më sublim dhe plot guxim për t’i ofruar njeriut të zemrës, gjysmën e ... Read More

Shembet një pjesë e madhe e kodrës, kalimtarja e rastit filmon gjithçka (Video)

11/12/2018

Ky është momenti rrëqethës kur një pjesë e madhe e një kodre shembet dhe bie në plazh, duke bërë kështu që autori i videos që ... Read More

U mundua ta ushqen gjarprin me lepur të ngordhur, e pëson keq kur ia ngul dhëmbët në dorë (Video, +18)

27/11/2018

Ky është momenti rrëqethës kur një gjarpër mbi dy metra i gjatë i ngul dhëmbët e mprehtë në dorën e pronarit të tij, që e ... Read More

Habiteshin se si lulet që i dërgonin në varret e më të dashurve po zhdukeshin, vendosin kamera të fshehta për ta zbuluar të vërtetën- kapin një burrë (Video)

16/11/2018

Ky është momenti kur një burrë kapet nga kamerat duke vjedhur lulet nga varret, ndërsa dyshimet për këtë veprim të turpshëm kishte detyruar familjarët e ... Read More

Beteja për jetë a vdekje, tufa e luaneshave rrëzojnë dhe mbysin buallin para syve të turistëve (Video, +18)

16/11/2018

Ky është momenti kur një tufë e luaneshave rrëzojnë në tokë një buall në mes të rrugës dhe fillojnë ta hanë. Videoja amatore është filmuar ... Read More

Veterani në karrige me rrota ndihmohet nga dy veteranë më të rinj, për të përshëndetur shokët e tij të rënë në luftë (Video)

12/11/2018

Ky është momenti prekës që dy veta ndihmojnë një veteran që të qëndrojë në këmbët e tij dhe të tregojë respektin e tij për “Ditën ... Read More

Katër arinj mbytin ujkun në kopsht zoologjik, vizitorët filmojnë momentin rrëqethës (Video, +18)

01/11/2018

Ky është momenti rrëqethës kur katër arinj mbysin një ujk në një kopsht zoologjik në Holandë. Videoja është filmuar nga një vizitor, ku shihen arinjtë ... Read More

Momenti kur Pique i kërkoi tifozëve në Camp Nou të ndalojnë fyerjet për Ramosin

29/10/2018

Momenti kur Pique i kërkoi tifozëve në Camp Nou të ndalojnë fyerjet për Ramosin Rivaliteti mes Barcelonës dhe Real Madridit është shumë i madh, si ... Read More