Tag: momentin

Gashi përjeton një tjetër moment krenarie

18/06/2019

10:17 | 06/18/2019 ‘My Year’ lëshohet në festën e Toronto Raptors. Gashi për momentin është një nga artistët më ‘in’, këngët e e tij po ... Read More

Statistikat fantastike të Rashicës në 7 ndeshjet e fundit me Werderin dhe Kosovën

11/06/2019

13:45 | 11 Qershor 2019 13:45 | 11 Qershor 2019 Padyshim futbollisti më i mirë kosovar për momentin është Milot Rashica. Rashica, përveç ndeshjeve me ... Read More

Shërohet një tjetër pacient me HIV, shkencëtarët tregojnë si e bëri këtë

21/05/2019

Është fakt i njohur se për momentin nuk ka ilaç që e shëron HIV-in dhe pavarësisht faktit se i prek 36.9 milionë njerëz në botë, ... Read More

Dialogu Kosovë-Serbi, zëdhënësi i Merkelit: Nuk duam marrëveshje që prek të tjerët

01/05/2019

Që në momentin që u njoftua organizimi i Samitit të Berlinit, çështja e heqjes nga tryeza e idesë së shkëmbimit të territoreve, ishte ajo që ... Read More

Natasha Kandiq tregon bisedën me Nekibe Kelmendin, natën kur policia serbe i vrau Bajram Kelmendin dhe dy djemtë e tij

25/03/2019

Themeluesja e Fondit për të Drejtën Humanitare, Natasha Kandiq, ka përkujtuar momentin e vrasjes së avokatit të njohur shqiptar Bajram Kelmendi, bashkë me dy bijtë ... Read More

Italia e dyfishon rezultatin ndaj Finlandës

23/03/2019

Italia e ka dyfishuar epërsinë në ndeshjen kundër Finlandës, e cila po zhvillohet për momentin në stadiumin “Dacia Arena, në kuadër të Grupit J për ... Read More

Gol në ndeshjen Spanjë – Norvegji

23/03/2019

Spanja ka kaluar në epërsi në ndeshjen kundër Norvegjisë, e cila po zhvillohet për momentin në stadiumin “Mestalla”, në kuadër të Grupit F për kualifikime ... Read More

“Unknown”, emri i ri i muzikës hip-hop që shumë shpejt do ta “njihni”

16/03/2019

“Unknown” ashtu si emri i tij artistik mund të jetë “I panjohur” për momentin për shumë njerëz, por jo edhe për shumë kohë. Reperi i ... Read More

O’Conell: Deri kur do të ketë Kosova mbështetje ndërkombëtare kur nuk lufton krimin dhe korrupsionin

11/03/2019

Kosova ka momentin e fundit që të luftojë korrupsionin dhe krimin e organizuar në mënyrë që të mos humbasë mbështetjen ndërkombëtare. Kështu tha ambasadori i ... Read More

iMac i ardhshëm nga Apple mund të monitoroj shëndetin tuaj

11/03/2019

Për momentin, Apple Watch është pajisja e vetme e Apple që mund të monitoroj shëndetin tuaj, siç është ritmi i zemrës. Ka thashetheme se Apple ... Read More

Zjarri ka përfshirë pyjet në mes të fshatrave Vrutok dhe Reçan

09/03/2019

9 Mars 2019 / 19:45 Nga SPB Tetovë, konfirmojnë se për momentin zjarri ka përfshirë pyjet në mes të fshatrave Vrutok dhe Reçan që ndodhen ... Read More

Aliu: Jemi të dobët të ndalim Thaçin aktualisht

27/02/2019

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu ka thënë e për momentin opozita është e dobët për ta ndalur presidentin Hashim Thaçi. Aliu në “Debat Plus” ... Read More