Tag: momentin

“Unknown”, emri i ri i muzikës hip-hop që shumë shpejt do ta “njihni”

16/03/2019

“Unknown” ashtu si emri i tij artistik mund të jetë “I panjohur” për momentin për shumë njerëz, por jo edhe për shumë kohë. Reperi i ... Read More

O’Conell: Deri kur do të ketë Kosova mbështetje ndërkombëtare kur nuk lufton krimin dhe korrupsionin

11/03/2019

Kosova ka momentin e fundit që të luftojë korrupsionin dhe krimin e organizuar në mënyrë që të mos humbasë mbështetjen ndërkombëtare. Kështu tha ambasadori i ... Read More

iMac i ardhshëm nga Apple mund të monitoroj shëndetin tuaj

11/03/2019

Për momentin, Apple Watch është pajisja e vetme e Apple që mund të monitoroj shëndetin tuaj, siç është ritmi i zemrës. Ka thashetheme se Apple ... Read More

Zjarri ka përfshirë pyjet në mes të fshatrave Vrutok dhe Reçan

09/03/2019

9 Mars 2019 / 19:45 Nga SPB Tetovë, konfirmojnë se për momentin zjarri ka përfshirë pyjet në mes të fshatrave Vrutok dhe Reçan që ndodhen ... Read More

Aliu: Jemi të dobët të ndalim Thaçin aktualisht

27/02/2019

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu ka thënë e për momentin opozita është e dobët për ta ndalur presidentin Hashim Thaçi. Aliu në “Debat Plus” ... Read More

Rajone të shumta në vend përballen me mungesën e gjinekologëve (video)

26/02/2019

Rajone të shumta në vend përballen me mungesën e gjinekologëve. Edhe atje ku për momentin ka gjinekolog, problemi është se së shpejti do të dalin ... Read More

Ahmeti: PDK nuk do zgjedhje në asnjë mënyrë, qëndron keq në sondazhe (Video)

22/02/2019

Analisti Arben Ahmeti ka thënë se pozicioni elektoral i AAK-së për momentin është i favorshëm. Ahmeti, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini, ... Read More

Isufi: Jemi të gatshëm qysh nesër për zgjedhje, shkojnë në favor të AAK-së (Video)

18/02/2019

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ahmet Isufi ka thënë se për momentin koalicioni qeverisës është duke funksionuar mirë, por AAK është e ... Read More

Zaev-Cipras, takimi i parë pas ndryshimit të emrit

16/02/2019

16 Shkurt 2019 / 18:49 Për momentin jemi duke ndarë gjithçka. Kështu bëri shaka nikoqirja e panelit të Konferencës së Sigurisë në Munih, meqë organizatorët ... Read More

Ilir Prapashtica sjell një tjetër dimension të humorit në serialian, “O Sa Mirë”

04/02/2019

Seriali “O Sa Mirë” vazhdon të jetë një prej më të ndjekurve për momentin në ekranet shqiptare, ku së fundi është shfaqur edhe episodi i ... Read More

Të gjithë po flasin për Fatos Beqiraj pasi shqiptari arriti të driblojë katër lojtarë radhazi duka ia futur topin në mes të këmbëve

04/02/2019

Fatos Beqiraj është një nga lojtarët më të përfolur për momentin në media dhe në rrjetet sociale nga tifozëve. E gjitha kjo pasi shqiptari arriti ... Read More

Daçiq: Marrëveshja me Kosovën të arrihet gjatë mandatit të Donald Trump

03/02/2019

Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq, ka thënë se Serbia duhet ta shfrytëzojë momentin pozitiv në marrëdhëniet ndërkombëtare për të arritur një marrëveshje me Kosovën, ... Read More