Tag: momentit

Fjolla Morina merr dhuratën luksoze nga i dashuri, këngëtarja suprizohet me makinën luksoze

15/09/2020

Së fundmi, Fjolla Morina publikoi një video të momentit kur surprizohet nga një mashkull, i cili i bën dhuratë një makinë “Audi Q7”.Nuk dihet ende ... Read More

E mban sekret/ Zbulohet vajza që i ka marrë zemrën Trim Jetullahut

04/09/2020

Trim Jetullahu është kthyer në një ndër reperët më të pëlqyer të momentit. Ai arriti kulmin e suksesit pas projektit muzikor “Lule blini”. Mirëpo, përsa ... Read More

A mund të infektoheni dy herë me koronavirus?

29/07/2020

Është një prej pyetjeve më të mëdha të momentit. A mund të merret vërtet Covid 19 dy herë? Shkencëtarët në fakt, nuk janë shumë të ... Read More

Shuhen dyshimet/ Stresi pajtohet me Keisin dhe poston foton e ëmbël

15/07/2020

Stresi dhe Keisi janë një nga çiftet më të përfolur të momentit për shkak të marrëdhënies së tyre më ndarje dhe bashkime. Dyshja është bërë ... Read More

Çifti shfaqet bashkë edhe në event / Rudina “çon” Mark Frrokun në premierën e filmit “I love Tropoja”

29/01/2020

Në Pallatin e Kongreseve, po mbahet premiera e filmit më të komentuar të momentit, “I love Tropoja” nga Ermal Mamaqi. Pjesë e eventit me 5000 ... Read More

Dështon misioni indian në Hënë, stacioni hapësinor humb kontaktet me sondën

07/09/2019

Përpjekjet historike të Indisë për të prekur Hënën, duket se dështuan pak para momentit final. Shkencëtarët humbën kontaktet disa minuta para mbërritjes së sondës “Chandrayaan-2”, ... Read More

E kërkojnë Juventus dhe PSG, ja ku do të jetë De Ligt të hënën

04/07/2019

12:44 | 07/04/2019 Matthijs de Ligt është emri më i përfolur i momentit në afatin kalimtar të verës. Matthijs de Ligt pritet të largohet nga ... Read More

Laptopi i eksplodoi papritmas, derisa ishte duke e përdorur në mënyrë normale

04/06/2019

Eksplodimi i pajisjeve të ndryshme, nuk është ndonjë fenomen, mirëpo pamjet e momentit menjëherë pas shpërthimit të një laptopi, që janë shpërndarë në Reddit edhe ... Read More

A është e mundur të fusni në organizëm proteina të tepërta?

21/03/2019

Si makronutrien i momentit dhe i ashtuquajturi material ndërtues i muskujve, proteina është bërë fetish, sa në saje të zinxhirëve të supermarketeve, aq edhe në ... Read More

Tayna dhuroi ushqime për familjet e varfëra, megjithatë nuk donte që humanizmi i saj të shfaqej publikisht!

07/03/2019

Rap-artistja e re Tayna vazhdon të mbetet një prej emrave më të pëlqyer të momentit në tregun e muzikës vendore. Ditë më parë, ajo lajmëroi ... Read More

Dua Lipa pa turne muzikor: Jam duke u përgatitur për albumin e ri

22/02/2019

Dua Lipa është këngëtarja e momentit në rrafshin ndërkombëtar duke rrëmbyer disa çmime muzikore. Këngëtarja është bërë shqiptarja e parë që ka fituar çmime në ... Read More

Graniti i dhuron trëndafilat e parë Leonitës pas katër vjetëve romance

14/02/2019

Granit Xhaka është një ndër futbollistët më të suksesshëm të momentit ndër shqiptarët. Ai po vazhdon të ndërtojë një karrierë në kryeqytetin britanik të Londrës, ... Read More