Tag: Moratti

Moratti e cilëson të padobishëm vendimin e Interit: Icardi një kapiten i madh  

14/02/2019

Ish-presidenti i Interit, Massimo Moratti ka vënë në pikëpyetje vendimin e klubit për t’ia hequr shiritin e kapitenit Mauro Icardit. Vendimi i Interit erdhi pasi ... Read More

Moratti: Interi nuk duhet ta shkarkojë Spallettin

02/02/2019

Ish-presidenti i Inetrit, Massimo Moratti, ka sugjeruar klubin që të mos e shkarkojë Luciano Spallettin për të nënshkruar me Antonio Conten. Nerazzurët po vuajnë në ... Read More

Moratti: Icardi ka të drejtë të kërkojë rritje të pagës, klubi ka strategji për ta mbajtur atë  

11/01/2019

Ish-pronari dhe presidenti i Interit, Massimo Moratti thotë se Mauro Icardi ka të drejtë për t’i kërkuar klubit një rritje page. Agjentja dhe gruaja e ... Read More

Moratti: E dua Simeonen, por preferoj Mourinhon te Interi

19/12/2018

Massimo Moratti ka pranuar se do të dëshironte që Jose Mourinho të kthehej në Inter. Portugezi udhëhoqi Interin në fitimin e tri titujve brenda vitit ... Read More

Moratti flet për vendimin e fundit mbi titullin e vitit 2006, Spallettin, Marottan dhe objektivat e Interit

14/12/2018

Ish presidenti i Interit, Massimo Moratti, ka folur për vendimin e fundit të Gjykatës së Kasacionit, që konfirmoi titullin e Seria A për sezonin 2005-2006. ... Read More

Moratti: Ky është Juventusi më i mirë në histori, por të gjithë shpresojnë që të lëshojë pikë

30/10/2018

Ish-presidenti i Interit, Massimo Moratti, ka thënë se të gjithë konkurrentët në Serie A shpresojnë që Juventusi të lëshojë pikë. Pas fitores ndaj Lazios, Nerazzurrët ... Read More

Moratti: Ky Inter ma kujton atë të tripletës, jemi në rrugën e duhur  

22/10/2018

Massimo Moratti pretendon se fitorja e fundit e Interit ndaj Milanit në Derby della Madonnina ia kujton atë ekipin që fitoi tripletën në vitin 2010. ... Read More

Mourinho kishte qarë në autobusin e Interit – Moratti zbulon prapaskenat me portugezin në Interin legjendar të tripletës

13/10/2018

Ish bosët e Interit, Massimo Moratti dhe Marco Tronchetti Provera kanë zbuluar si ishte zgjedhur Jose Mourinho të drejtojë ekipin dhe pse kishte qarë në ... Read More

Moratti: E vlerësoj gjestin e Agnellit që më nominoi për president të FIGC

09/10/2018

Massimo Moratti është rikthyer të flasë për ofertën që Andrea Agnelli i bëri atij që ta udhëheq Federtatën e Futbollit Italian (FIGC). Ai tha se ... Read More

Moratti nuk përjashton mundësinë që të bëhet presidenti i FIGC-së, dëshiron të flasë edhe me Agnellin

04/10/2018

Ish-presidenti i Interit, Massimo Moratti nuk e ka përjashtuar mundësinë që të jetë President i Federatës Italiane të Futbollit , teksa folir edhe për Andrea ... Read More

Moratti: Po të isha ende president, ndoshta do të kisha menduar edhe për transferimin e CR7

27/07/2018

Massimo Moratti ka thënë se Juventusi ka bërë një gjë të bukur me nënshkrimin e Cristiano Ronaldos dhe se nëse do të ishte ende presidentin ... Read More

Moratti zbulon fitoren më të bukur dhe humbjen më të hidhur, por edhe pendimin më të madh të transferimeve  

04/05/2018

Ish-pronari dhe presidenti i Interit, Massimo Moratti ka zbuluar pendimin e tij më të madh në tregun e transferimeve, fitoren më të bukur, humbjen më ... Read More