Tag: morën

E pastrojmë rrallë, por këtu gjendet bakteri më i rrezikshëm në banjë

16/12/2019

“Shumica e mikrobeve janë të padëmshme, por disa janë të rrezikshme” Studiuesit në Universitetin e Kolorados morën mostra të ADN-së nga 656 familje dhe zbuluan se ... Read More

Përfundon ndeshja mes Kosovës U17 dhe Sllovenisë U17

12/10/2019

15:29 | 10/12/2019 Pak ditë pasi morën vëmendjen e gjithë botës për barazimin 1:1 me kampionët e Evropës, Holandën U17, ‘Dardanët’ e rinj janë ndalur ... Read More

Nuk është “photoshop”, janë 1,453 kamionë të mbledhur në Turqi

23/08/2019

Një total prej 1,453 kamionësh morën pjesë në kortezhin në Aeroportin e Ri të Stambollit që shënoi pushtimin e Stambollit në vitin 1453. Rreth 3,000 ... Read More

Kush është eurodeputetja Arba Kokalari, mbesa e Musine Kokolarit?

27/05/2019

Shqiptarët morën një lajm të mirë këtë të hënë. Arba Kokalari, 32 vjeç, shqiptare, u zgjodh si eurodeputete në parlamentin europian. Me një shqipe të ... Read More

Çifti mbjell katër milionë fidane, e shndërrojnë tokën në mal për t’i frymëzuar të tjerët

25/04/2019

Ata morën përsipër misionin e shenjtë, që tokat që kishin mbetur djerrinë t’i shndërrojnë në male duke mbjellë mbi katër milionë fidane. Sebastiao është fotograf ... Read More

Kryemadhi pas mbylljes së protestës: Do t’i kthejmë fytyrën politikës

14/04/2019

Pas mbylljes së protestës, kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi falënderoi të gjithë qytetarët që morën pjesë. Ajo tha se Rama ka dështuar përballë qytetarëve dhe ... Read More

Flet Xheni Karaj: Si e morën vesh prindërit që jam lesbike

04/04/2019

Xheni më në fund është rrëfyer, ka treguar për reagimin e prindërve kur e morën vesh se ajo është lesbike. E ftuar tek “Rudina” ishte ... Read More

Ky ishte ahengu i fundit ku Shkurta e Shyhreti ishin bashkë në një kënaxheq

28/03/2019

Mbrëmë Shkurte Fejza mbajti një ahëng familjar, mjaft glamuroz ku morën pjesë një numër i madh i këngëtarëve të estradës, por jo edhe kushërina e ... Read More

20 vjet nga sulmi ndaj KosovaPress-it dhe Kosovës së Lirë

27/03/2019

Dy aeroplanë bombardues të pushtuesit Serb, më 27 mars 1999, morën në shënjestër selinë e Agjencisë së Lajmeve KosovaPress dhe radion Kosova e Lirë në ... Read More

Rita Ora shkëlqen në ndejën e pas Oscarit

25/02/2019

Mbrëmë u mbajt ceremonia e ndarjes së çmimeve për herë të 91-të, ku protagonistët morën çmimet e tyre Oscar. Natyrisht vëmendje të madhe morën personalitetet ... Read More

Policia vihet pas mamasë amerikane që “kërkonte” të dashur për djalin (Foto)

12/02/2019

Pasi morën një njoftim të çuditshëm, për një grua rreth të 50-ve që ndalte vajza korridoreve të universitetit, policia e Merilendit në SHBA  zbuloi se ... Read More

Ministrat e rinj betohen para Presidentit Meta

17/01/2019

Një ditë pasi morën votën në Parlamentin e Shqipërisë, ministrat e rinj të Qeverisë “Rama”, si dhe zëvendëskryeministri Erion Braçe u betuan para Presidentit të ... Read More