Tag: mosha

Leon Zenuni, 5-vjeçari që bën akrobacione me motor (Video)

29/01/2019

Që nga mosha tre vjeçare kishte filluar me këtë sport, madje edhe atëherë kur këmbët nuk i preknin frenat. Është vetëm pesë vjeçar, dhe ka ... Read More

Shtëpia e Mahmut Pashë Gjinollit, objekti i vjetër në Vushtrri që ka kryer shumë funksione (Video)

28/01/2019

Ishte shpërngulur nga Podujeva në këtë lagje, që nga mosha tetë vjeçare. Aty ku gjendet njëra ndër shtëpitë më karakteristike të këtij qyteti, ajo  e ... Read More

Leonardo DiCaprio momente pasionante me të dashurën 23 vjet më të re

11/01/2019

Ata kanë një distancë prej 23 vitesh mes tyre. Por, mosha është vetëm numër – kështu së paku thonë ata që janë të dashuruar dhe ... Read More

Shkenca e ka një ide! Sa vite diferencë duhet të keni me partnerin për të mos u ndarë?

28/12/2018

Ka njerëz që thonë se mosha është thjesht një numër dhe diferenca e viteve mes 2 njerëzve s’ka rëndësi për aq kohë sa e duan ... Read More

“Toni”, profili i një talenti – nga lagja në Rahovec drejt suksesit te Prishtina

27/12/2018

Që nga mosha pesë vjecare u bënë bashkë dhe nuk tradhtuan njëri-tjetrin për 17 vjet. Dashuria e tyre po jep frytet kur ky djalosh tash ... Read More

Të rinjtë duan të ikin, Gallup: Shqipëria me normën më të lartë në botë

07/11/2018

Për shumë vite me radhë, mosha e re e popullsisë është konsideruar nga ekonomistët si shpresa më e madhe e Shqipërisë drejt zhvillimit të shpejtë ... Read More

Avdi Rexha, 93-vjeçari që pajton gjaqet

06/10/2018

Avdi Rexha është një 93-vjeçar nga Bujani i Tropojës. Mosha e ka detyruar mos të lëvizë shumë, e megjithatë ai vijon misionin e tij të ... Read More

98 vjeçari që ka agjëruar 85 muaj të Ramazanit (Video)

15/06/2018

98 vjeçarin nga Drenasi, Mehmet Tahiraj nuk e pengoi mosha që të agjëronte muajin e shenjtë të Ramazanit. Për të ky Ramazan ishte i 85 ... Read More

Shqiptari bamirës në Australi, ushqen njerëzit e varfër (Video)

03/06/2018

Ai është nga Prespa e Maqedonisë, ndërsa jeton në Australi që nga mosha 21 vjeçare. Shqiptarët kudo që janë vazhdojnë me vepra humanitare, dhe kjo ... Read More

‘Ata po më presin diku’: Gruaja vizaton ‘krijesat imagjinare’ që pretendon se i shihte çdo ditë si fëmijë, derisa filloi të merrte medikamente (Foto)

31/05/2018

Një grua që kishte parë “miq imagjinar” nga mosha nëntë deri në moshën 13 vjeçare, zbuloi se si u zhdukën pasi filloi të merrte medikamente. ... Read More

Fati i pazbardhur i mjekut të zhdukur të UÇK-së, Hafir Shala – Rrëfen djali i tij

28/04/2018

Gentrit Shala që nga mosha tre vjeçare nuk e ka parë kurrë babain e tij, doktor Hafir Shalën. Doktor Shala që njihet si një nga ... Read More

Dhjetë filma që do të thyejnë zemrën tuaj

26/04/2018

Ka filma që mund të prekin zemrat e kujtdo, pavarësisht nga mosha apo gjinia. Filmi që lë një ndikim afatgjatë tek ju,  bën që ju ... Read More