Tag: moshë

Burri më i vjetër në botë (112 vjet) tregon sekretin për të jetuar gjatë

12/02/2020

Një fermer i pensionuar japonez u emërua si njeriu më i vjetër në botë, me moshë prej 112 vjetësh e 344 ditësh. Sekreti i një ... Read More

I verbër prej 20 vitesh, i kthehet shikimi 100% pasi e përplas vetura

07/02/2020

Goraj, nga Gorzow Wielkopoliski i Polonisë, humbi shikimin në një moshë fare të re si pasojë e një reaksioni alergjik. Ai fillimisht dëmtoi retinën në ... Read More

24- vjeçari që u bë kryeministri më i ri në Britani

07/12/2019

Në moshën 24 vjeçare, William Pitt më 7 dhjetor të vitit 1783, bëhet kryeministri më i ri në moshë në Britani. Ai kujtohet për politikat ... Read More

Sëmundja që nuk njeh moshë

13/11/2019

Stresi, ndryshimet fiziologjike ndikojnë në shfaqjen e depresionitDepresioni nuk po toleron asnjë moshë, duke përfshirë edhe të rinjtë, duke filluar që nga mosha 16 vjeçare. ... Read More

I riu kap peshkun që i ngjan krijesave jashtëtkësore

16/09/2019

Një peshkatar i ri në moshë u trondit kur zuri një peshk që i ngjasonte krijesave jashtëtokësore, e që në thelb ishte hibride. Oscar Lundalh, ... Read More

E pazakontë: I riu kapë peshkun që i ngjason krijesave jashtëtokësore

16/09/2019

Një peshkatar i ri në moshë u trondit kur zuri një peshk që i ngjasonte krijesave jashtëtokësore, e që në thelb ishte hibride. Oscar Lundalh, ... Read More

Nëse jeni duke u martuar për këto arsye, atëherë jeni duke bërë një gabim të madh

31/08/2019

Nëse keni arritur një moshë kur shoqëria mendon se është mosha për tu martuar, atëherë ju mund të keni dëgjuar këtë pyetje apo fjali shumë ... Read More

Ja si duhet të i trajtoni aknet në moshë të rritur

11/08/2019

Aknet në moshë të mesme na duken shumë të padrejta sesa kur kemi qenë adoleshentë dhe që jemi përballur me to – na duket shumë ... Read More

Lindja pas moshës 40-vjeçare, të mirat dhe rreziqet

02/08/2019

Koheve të fundit lindja e fëmijëve në një moshë më të shtyer është duke u bërë trent. Kjo për shkak se femrat dëshirojnë të kenë ... Read More

Sami Aliu, prej 35 vitesh merret me peshkim (Video)

23/05/2019

Sami Aliu prej 35 vitesh merret me peshkim edhe pse tashmë ai ka një moshë të shtyrë. Destinacioni kryesor i Sami Aliut është liqeni i ... Read More

Dedikimi emocional i këngëtarit të njohur pas vdekjes së motrës në moshë të re 

22/04/2019

Dedikimi emocional i këngëtarit të njohur pas vdekjes së motrës në moshë të re  Këngëtari i njohur po mundohet ta marrë veten pas vdekjes së ... Read More

Yjet e muzikës e kujtojnë Aviciin në njëvjetorin e vdekjes

20/04/2019

21:49 | 04/20/2019 Një vit më parë, DJ me famë botërore ndërroi jetë. Vdekja e Aviciit në moshë të re kishte tronditur opinionin, ndërsa projektet ... Read More