Tag: moshën

Shkëlqimi dhe rënia e Alexandre Pato

19/10/2020

Nga thyerja e rekordit të Pele në të papunë në moshën 31-vjeçare: Shkëlqimi dhe rënia e Alexandre Pato. Për ata që pyesin se ku po ... Read More

Vuante nga një sëmundje e rëndë, ndahet nga jeta trajneri i shquar shkodran i Atletikës, Vildan Tufi

18/10/2020

Është ndarë nga jeta në moshën 75-vjeçare pas një sëmundje të rëndë, trajneri i shquar i Atletikës Vildan Tufi, njëkohësisht pedagog i Edukimit Fizik në ... Read More

Silvio Berluskoni dhe e dashura e tij 53 vite më e re pushime në Sardenja

13/08/2020

Shtypi italian publikoi sot një fotografi të parë të Silvio Berlusconi, në moshën 83 vjeç, së bashku me të fejuarën e tij të re 30 ... Read More

Vetëm 49 vjeç, ndahet nga jeta një ndër prezantuesit më të njohur të ekranit

14/07/2020

Ka ndërruar jetë në moshën 49-vjeçare një nga prezantuesit më të njohur të ekranit. Të gjithë ju ka rastisur qoftë edhe një herë të vetme ... Read More

Mosha s’para tregohet, por Rozana Radi as nuk e ka problem të tregojë sa vjeç bën sot…

06/07/2020

Femra nuk pyetet për moshën, por duket se ma kalimin e viteve një gjë e tillë as nuk i bën aspak përshtypje Rozana Radit.  Sot ... Read More

Vogëlushi 19 muajsh që di të lexojë

06/06/2020

Zakonisht, fëmijët mësojnë të lexojnë në moshën 5-vjeçare apo kur fillojnë klasën e parë. Por, ky vogëlush, që është 19 muajsh, jo vetëm që di ... Read More

E pabesueshme: Për 18 muaj humbi 89 kilogramë

06/06/2020

Mjekët ia tërhoqën vërejtjen se do të vdesë ose se do të jetë karrocë deri në moshën 45 vjeçe nëse nuk humb kilogramë. Cherill Bleait ... Read More

Bota e futbollit në zi, humb jetën në moshë fare të re lojtari i Atalantës

11/05/2020

Ka humbur jetën në moshën 19-vjeçare, Andrea Rinaldi, lojtari i Atalantës. Djaloshi, i cili kishte pësuar hemorragji në tru si pasojë e sëmundjes së aneurizmës, ... Read More

Humbi betejën me sëmundjen e rëndë, ndërron jetë ish-sulmuesi i Liverpulit

28/04/2020

Nuk ia ka dalë dot të mposhtë sëmundjen e rëndë. Ish-sulmuesi i Liverpulit, Majkëll Robinson, ka ndërruar jetë në moshën 61-vjeçare. Ai që prej vitit 2018, ... Read More

“Virgjërinë e humba 17 vjeç”, Ina e “Përputhen” flet pa doreza: Mendoja se s’do martohesha më kurrë

16/04/2020

Ina Kollçaku e “Përputhen” ka treguar se virgjërinë e ka humbur në moshën 17-vjeçare. E ftuar në emisionin “Glmaour Zone”, Ina tha se në atë ... Read More

Covid- 19: A janë të rrezikuar vetëm të moshuarit nga ky virus?

19/03/2020

Shumica e personave, të cilët janë nën moshën 60-vjeç dhe nuk kanë ndonjë sëmundje ekzistuese, nuk do të pësojnë ndonjë gjendje kritike edhe nëse infektohen ... Read More

Ditë zie për Encën/ Humb betejën me sëmundjen, ndërron jetë babai i këngëtares

26/02/2020

Dite zie per kengetaren. Behet me dije se Enca ka humbur babain e saj ne moshen 64- vjecare.  Babai i saj prej kohesh vuante nga ... Read More