Tag: moshës

Eurostat: Tri aktivitetet kryesore që kryejnë shqiptarët në internet

28/01/2020

Në Shqipëri 68.6% e individëve të moshës 16-74 vjeç deklaruan se ishin përdorues të internetit ne tre muajt e fundit. Në Bashkim Evropian sipas Eurostat ... Read More

A keni celulit? Këto janë ushqimet që duhet të shmangen

26/11/2019

Celuliti shfaqet më shumë gjatë moshës së pubertetit, shtatzënisë dhe gjatë periudhës së menopauzës. Ai krijohet kur indet në shtresën e lëkurës dobësohen dhe lejojnë ... Read More

Veprimet që duhet bërë për të shmangur rrudhat

22/08/2019

Fytyra ka nevojë për kujdes të vazhdueshëm që të ruajë elasticitetin, sidomos pas moshës 25 vjeç kur fillojnë të shfaqen edhe rrudhat e para, pasi ... Read More

Këto ushqime nuk duhet assesi t’i konsumoni pasi t’i mbushni 30 vjet!

09/07/2019

Disa nga ushqimet që pas moshës 30-vjeçare këshillohet t’i ndaloni janë:Kosi me fruta- Shumë shpesh njerëzit e kanë kosin me fruta si një zgjidhje të ... Read More

Këto ushqime nuk duhet asesi t’i konsumoni pasi t’i mbushni 30 vjeç!

09/07/2019

Disa nga ushqimet që pas moshës 30-vjeçare këshillohet  t’i ndaloni janë:Kosi me fruta- Shumë shpesh njerëzit e kanë kosin me fruta si një zgjidhje të ... Read More

Kjo është mosha në të cilën ndodhin ngjarjet më të rëndësishme në jetë

17/06/2019

Sipas një studimi të bërë në Britaninë e Madhe, njerëzit janë zakonisht të moshës 26- vjeçare kur martohen dhe blejnë shtëpinë e tyre rreth moshës ... Read More

Si ndryshojnë periodat pas të 30-ave?

06/06/2019

Edhe pse presim që me kalimin e moshës të ndihemi ndryshe, kur vjen puna tek periodat nuk do ta ndjeni shumë ndryshimin ndonëse ato do ... Read More

Zbuloni pozicionet më të mira të seksit sipas moshës 30, 40 dhe 50 – vjeçare

03/06/2019

Ashtu si vera e kuqe, disa gjëra bëhen më të mira me kalimin e moshës. Edhe pse nuk mund të keni të njëjtën performancë seksuale ... Read More

Syri i thatë

23/05/2019

Prodhimi i lotëve gjatë moshës zvogëlohet edhe për shkak të çrregullimeve të shumta nga inflamacioni dhe stresi që u nënshtrohet aparati i lotëve, andaj edhe ... Read More

Çfarë i shkakton shtresat e yndyrës rreth stomakut

14/05/2019

Sipas hulumtimeve të fundit, njerëzit e moshës së mesme e kanë më të vështirë të humbasin shtresat rreth barkut, si burra ashtu edhe gra. Edhe ... Read More

Bashkëjetesë në mes të miturve, Policia kthen vajzën tek familjarët

01/05/2019

Një femër e moshës së mitur është raportuar se ishte duke bashkëjetuar me një person poashtu të moshës së mitur në Skenderaj. Policia në raporton ... Read More

Detaje të reja për rastin e 35-vjeçarit, që u gjet i vdekur në Kaliqan të Istogut

28/04/2019

Policia ka dhënë detaje të reja lidhur me rastin e së shtunës, kur një person i moshës 35-vjeçare ishte gjetur i vdekur në një kasolle ... Read More