Tag: moshuar

Një qytetar publikon pamjet, thotë se i moshuari nuk mori për orë të tëra trajtimin në Emergjencën e QKUK-së (Video)

17/01/2019

Në një video që po qarkullon në rrjetet sociale, një i moshuar shihet një nga hollet e Emergjencës së QKUK-së në Prishtinë, në një gjende ... Read More

Pa antibiotikë: Zgjidhni infeksionet urinare me ndihmën e këtyre këshillave

10/01/2019

Jashtëzakonisht shpesh te femrat, mirëpo edhe te personat e moshuar dhe bebet, infeksionet urinare duhet shëruar që në fillim, ndërkaq me ilaçe natyrale kurrë nuk ... Read More

Prishtina ndanë dhurata modeste për personat e moshuar në shtëpinë e pleqve

31/12/2018

Klubi futbollistik nga kryeqyteti, Prishtina, ka ndarë sot (e hënë) dhurata për personat e moshuar dhe pa përkujdesje familjare. Prishtina e ka mbyllur vitin 2018 ... Read More

Lajthitë ndihmojnë në parandalimin e sëmundjeve si Alzheimeri apo Parkinsoni

21/12/2018

Personat e moshuar të cilët shtojnë lajthia në dietën e tyre për vetëm pak muaj kanë rritje dramatike në nivelet e nutrientëve që ua forcojnë ... Read More

Pak para vdekjes, 87-vjeçari befason fqinjët (Foto)

19/12/2018

Një familje u befasua kur zbuloi se fqinji i tyre i moshuar para se të vdiste i kishte lënë vajzës së tyre 2-vjeçare dhurata Krishtlindjesh ... Read More

I moshuari ndërron jetë në plazhin e Durrësit

27/08/2018

Drejtoria Vendore e Policisë Durrës njofton se dje (e diel) një i moshuar ka ndërruar jetë në Durrës. Sipas njoftimit të policisë, 81 vjeçari nga ... Read More

Mbytet në Golem një pushues nga Kosova

19/08/2018

Një i moshuar është mbytur pak minuta më parë tek vendi i quajtur “Shkëmbi i Kavajës” në zonën mes Durrësit dhe Kavajës. 68-vjecari, Agur Isufi ... Read More

Ushtrime të shkëlqyeshme për dama të moshës së pjekur dhe për të rejat të cilat rrallë ushtrojnë

12/07/2018

Këto ushtrime të thjeshta dhe të lehta janë ideale për persona të moshuar por edhe për të persona të rinj të cilët nuk janë aktivë. ... Read More

Treni përplas për vdekje 81-vjeçarin në Shqipëri

07/06/2018

Një i moshuar është përplasur për vdekje nga treni i linjës Fier-Elbasan, në dalje të Rrogozhinës, mëngjesin e kësaj të enjteje rreth orës 8:30. 81-vjeçari ... Read More

Veprimi i 8-vjeçarit i ka bërë të gjithë për vete, i kërkoi nënës ta ndalë veturën që ta ndihmon gruan e moshuar të ngjitet shkallëve (Video)

31/05/2018

Një djalë 8-vjeçar është filmuar duke ndihmuar një grua të moshuar të ngjitet shkallëve në Georgia të SHBA-ve. Riley Duncan ka filmuar këtë moment emocionues, ... Read More

Vdes gruaja më e vjetër në botë

22/04/2018

Gruaja më e moshuar në botë, dhe e mbijetuara e vetme e lindur në shekullin ë nëntëmbëdhjetë ka vdekur të shtunën në Japoni në moshën ... Read More

Të moshuarit flasin për jetën në Shtëpinë e të Pleqve (Video)

19/04/2018

Gjevrie Sylejmani nga Podujeva, ditëlindjen e 75-të, e ka festuar tek Shtëpia e Personave të Moshuar dhe pa Përkujdesje Familjare në Prishtinë ku është vendosur ... Read More