Tag: moti

Pse është e rrezikshme t’i thani rrobat brenda në dhomë e në radiator

12/12/2019

Moti i ftohtë dhe temperaturat e ulëta na detyrojnë t’i mbyllim dyert dhe dritaret, dhe ta mbajmë dhomën të ngrohtë dhe të këndshme.Për fat të ... Read More

Çfarë i ndodh trurit tuaj kur është ftohtë, sipas ekspertëve

05/12/2019

Dimri ka trokitur zyrtarisht dhe temperaturat e ulëta dhe moti i ftohtë do të jenë pjesë e përditshmërisë sonë për muaj me radhë deri kur ... Read More

Arsyeja pse jemi më të sëmurë gjatë ditëve të ftohta

19/11/2019

Me ardhjen e dimrit, rreziku për t’u sëmurë rritet. Edhe pse moti i ftohtë, në vetvete, nuk shkakton ftohje ose grip, viruset mbijetojnë më gjatë ... Read More

Arsyet përse plakemi më shpejt në dimër

31/08/2019

Plakja dhe moti i ftohtë janë një kombinim jo dhe aq i mirë. Sipas studimi, temperaturat e ulëta lënë gjurmë në shëndet dhe zmadhojnë shenjat ... Read More

Jeni djersitur natën? Këto janë arsyet

29/06/2019

Nëse moti nuk është i nxehtë, dhe në dhomën tuaj mbretërojnë temperatura konstante, dhe ju zgjoheni me rroba të bëra qull nga djersitja, kjo do ... Read More

Si t’i shpëtoni një sulmi nga i nxehti

13/06/2019

Vera erdhi! Moti i nxehtë dhe temperaturat përvëluese do të na shoqërojnë gati se çdo ditë. Mirëpo nganjëherë ekspozimi ndaj diellit dhe këtyre temperaturave të ... Read More

Parashikimi i motit të Shqipërisë

27/05/2019

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti për ditën e sotme parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura. Parashikohen reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët ... Read More

Mot me diell sot në Shqipëri

24/05/2019

Moti për ditën e sotme në Shqipëri do të jetë me kthjellime dhe vranësira kalimtare, më pas prej orëve të drekës deri në ato të ... Read More

Moti në Shqipëri, i kthjellët me vranësira kalimtare

03/05/2019

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se moti ditën e sotme në Shqipëri parashikohet i kthjellët me alternime vranësirash kalimtare. Parashikohet mjegullinë lokale në lugina ... Read More

Moti në Shqipëri me kthjellime dhe vranësira

26/04/2019

Moti për të premten në Shqipëri parashikohet me kthjellime dhe zhvillime vranësirash në mesditë e pasdite. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak do të ketë reshje e ... Read More

Van Dijk shpreson për fitoret e Liverpool, mendon se moti i mirë favorizon skuadrën

22/04/2019

Van Dijk shpreson për fitoret e Liverpool, mendon se moti i mirë favorizon skuadrën Qendër mbrojtësi i Liverpool, Virgil Van Dijk, ka shprehur edhe njëherë ... Read More

Mot me shi edhe në Shqipëri

03/04/2019

Moti në Shqipëri gjatë ditës së sotme parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura në të gjithë territorin. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak do të ketë ... Read More