Tag: moti

Arsyet përse plakemi më shpejt në dimër

31/08/2019

Plakja dhe moti i ftohtë janë një kombinim jo dhe aq i mirë. Sipas studimi, temperaturat e ulëta lënë gjurmë në shëndet dhe zmadhojnë shenjat ... Read More

Jeni djersitur natën? Këto janë arsyet

29/06/2019

Nëse moti nuk është i nxehtë, dhe në dhomën tuaj mbretërojnë temperatura konstante, dhe ju zgjoheni me rroba të bëra qull nga djersitja, kjo do ... Read More

Si t’i shpëtoni një sulmi nga i nxehti

13/06/2019

Vera erdhi! Moti i nxehtë dhe temperaturat përvëluese do të na shoqërojnë gati se çdo ditë. Mirëpo nganjëherë ekspozimi ndaj diellit dhe këtyre temperaturave të ... Read More

Parashikimi i motit të Shqipërisë

27/05/2019

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti për ditën e sotme parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura. Parashikohen reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët ... Read More

Mot me diell sot në Shqipëri

24/05/2019

Moti për ditën e sotme në Shqipëri do të jetë me kthjellime dhe vranësira kalimtare, më pas prej orëve të drekës deri në ato të ... Read More

Moti në Shqipëri, i kthjellët me vranësira kalimtare

03/05/2019

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se moti ditën e sotme në Shqipëri parashikohet i kthjellët me alternime vranësirash kalimtare. Parashikohet mjegullinë lokale në lugina ... Read More

Moti në Shqipëri me kthjellime dhe vranësira

26/04/2019

Moti për të premten në Shqipëri parashikohet me kthjellime dhe zhvillime vranësirash në mesditë e pasdite. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak do të ketë reshje e ... Read More

Van Dijk shpreson për fitoret e Liverpool, mendon se moti i mirë favorizon skuadrën

22/04/2019

Van Dijk shpreson për fitoret e Liverpool, mendon se moti i mirë favorizon skuadrën Qendër mbrojtësi i Liverpool, Virgil Van Dijk, ka shprehur edhe njëherë ... Read More

Mot me shi edhe në Shqipëri

03/04/2019

Moti në Shqipëri gjatë ditës së sotme parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura në të gjithë territorin. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak do të ketë ... Read More

Rikthehen reshjet e shiut, këto janë temperaturat për sot

03/04/2019

Moti sot në Kosovë me reshje të dobëta shiu Sot mbi vendin tonë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Në ... Read More

Në Shqipëri priten reshje shiu

02/04/2019

Moti në ditën e sotme në Shqipëri do të jetë i kthjellët me vranësira të pakta në orët e mëngjesit dhe prej orëve të mesditës ... Read More

Mot i nxehtë, këto janë temperaturat për sot në Shqipëri

22/03/2019

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se moti ditën e sotme parashikohet i kthjellët me vranësira të pakta kalimtare. Mjegull / mjegullinë parashikohet në lugina ... Read More