Tag: motit

Si të qëndroni të shëndetshëm gjatë Ramazanit? (Video)

10/05/2019

Në varësi të motit dhe gjatësisë së agjërimit, shumica e njerëzve që agjërojnë gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit përjetojnë dehidratim të lehtë, duke iu ... Read More

Sot mot me diell, nga e mërkura sërish shi

01/04/2019

Në parashikimin e motit për pesë ditët e ardhshme Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) ka bërë të ditur se java e parë e muajit prill ... Read More

Vazhdojnë temperaturat e larta në Shqipëri

22/03/2019

Vazhdon ndikimi i motit të qëndrueshëm në Shqipëri. Për pasojë, alternimet e kthjellimeve dhe vranësirave të lehta janë prezente në pjesën më të madhe të ... Read More

Tetovë, për dy muaj regjistrohen 144 zjarre

17/03/2019

17 Mars 2019 / 15:25 Përmirësimi i motit, sjell problemet e para për zjarrfikësit e Tetovës. Shtohet numri i zjarreve në natyrë. 144 zjarre në ... Read More

Kthehet moti i ngrohtë – ngritën temperaturat

15/03/2019

Ditëve në vijim përmirësim i motit, fundjava e ngrohtë dhe me diell Fusha anticiklonike nga Atlantiku ditëve në vijim do të shtrihen përgjatë Mesdheut dhe ... Read More

Çrregullime të motit, sot priten reshje shiu dhe bore

14/03/2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paralajmëruar se sot pritet sërish pritet çrregullim i motit, duke bërë që vranësirat të dendësohen dhe si pasojë e proceseve ... Read More

Moti i ftohtë dhe sëmundjet e zemrës

25/02/2019

Gjatë motit të ftohtë duhet kushtuar një kujdes më i veçantë mbrojtjes së zemrës, sidomos nëse vuani nga sëmundjet kronike të zemrës – paralajmëron Shoqata ... Read More

Parashikimi i motit për Maqedoni

10/02/2019

Parashikimi i motit - ALSAT-M Parashikimi i motit 07 Dhjetor, 10:19 Loading... Shperndaje x Ne përdorim cookies për të siguruar që ne ju japim përvojën ... Read More

Donjeta Gashi rreth ngujimit të dy alpinistëve në Antarktik: Qeveria po bën të pamundurën në këto kushte të vështira

27/12/2018

Dy alpinistët shqiptarë mbeten të ngujuar në saje të motit ekstrem në Antarktik. Mrika dhe babai i saj, Arianit Nikqi, pas pushtimit me sukses të ... Read More

Dita e 12-të e protestave të studentëve në Shqipëri

15/12/2018

15 Dhjetor 2018 / 10:52 Protesta e studentëve në Shqipëri nuk ndalet pavarësisht shiut dhe motit të ftohtë. Ata i kanë bërë thirrje qytetarëve ti ... Read More

Nesër, mot i vranët dhe me intervale me diell – java e ardhshme me kushte tjera meteorologjike

22/11/2018

Në parashikimin e motit për ditën e premte, të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës thuhet se fushat me presion të lartë atmosferik të cilat e kanë ... Read More

Prishtina sonte me ajër të ndotur

06/11/2018

Me përmirësimin e motit dhe largimin e mjegullave për disa ditë ajri i ndotur u largua nga kryeqyteti ynë Prishtina, për t’u kthyer prapë sonte. ... Read More