Tag: MPBsë

“Fortesa 2”: Thasë të zinj me letra dhe regjistra nga ndërtesa e tretë e MPB-së janë djegur në “Brest”

15/04/2019

Alsat 2019-04-15T13:45:28+02:00 Thasë të zinj përplot me letra dhe regjistra nga ndërtesa e tretë e MPB-së janë djegur në lokacionin “Brest” i cili gjendet në ... Read More

Vazhdon aksioni për të arritur tek Cesna e rrëzuar afër Majës së Selanikut

03/04/2019

S A 2019-04-03T09:40:04+02:00 Ekipe të MPB-së dhe të institucioneve të tjera kompetente sot e vazhdojnë aksionit për të arritur tek mbetjet e aeroplanit Cesna, i ... Read More

Gjyqi i Apelit i zvogëlon masën e burgimit ish-ministres Jankullovska

28/03/2019

S A 2019-03-28T13:14:34+01:00 Ish-Ministrja e MPB-së, Gordana Jankullovska do të duhet të shkojë në burg, pasiqë gjyqi i Apelit e ka vërtetuar aktgjykimin e rastit ... Read More

Zaev dhe Spasovski sot në tribunë të organizuar në qytetin e Kumanovës

25/03/2019

25 Mars 2019 / 9:36 Kryeministri Zoran Zaev dhe ministri i MPB-së Oliver Spasovski do të marrin pjesë në një tribunë që do të mbahet ... Read More

Ambasada e SHBA-ve: Ekziston rrezik për sulm terrorist në Maqedoninë e Veriut

15/02/2019

15 Shkurt 2019 / 23:32 Pas njoftimit të MPB-së, ambasada e Amerikës në Shkup paralajmëroi qytetarët e vet të cilët qëndrojnë në Maqedoni që të ... Read More

MPB-ja flet për incidentin e djeshëm në Shutkë (video)

29/01/2019

Zëdhënësi i MPB-së Toni Angelovski në një deklaratë për Alsat flet për incidentin e djeshëm të ndodhur në lagjen e Shutkës me ç’rastë mbetën të ... Read More

MPB: Qytetarët sot do të mund të nxjerin leternjoftime

30/09/2018

– Të gjithë sektorët për punë administrative të MPB-së do të punojnë sot (më 30 shtator 2018), kështu që qytetarët edhe këto ditë do të ... Read More

MPB edhe sot do të lëshojë letërnjoftime

30/09/2018

30 Shtator 2018 / 9:14 Të gjithë sektorët për punë administrative të MPB-së do të punojnë sot (më 30 shtator 2018), kështu që qytetarët edhe ... Read More

Referndumi, sot dhe nesër lëshohen letërnjoftime me procedurë të përshpejtuar

29/09/2018

29 Shtator 2018 / 10:46 Të gjithë sektorët e punëve administrative të MPB-së, sot dhe nesër ( 29 dhe 30 tetor 2018), janë në dispozicion ... Read More

Jakupi: KSHZ dhe MPB të pastrojnë listën zgjedhore

04/08/2018

4 August 2018 / 15:57 Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve me ndihmën e MPB-së do të duhet ta bindin opinionin se kanë kapacitet për të pastruar ... Read More

Aksion policor në Tetovë, ndalohen 32 vajza në dy objekte hoteleri

14/07/2018

14 July 2018 / 15:12 Në një aksion kontrolli të MPB-së në dy objekte hotelierike në Tetovë, dje janë arrestuar 32 vajza nga rajoni. Siç ... Read More

“Tanku”, Gruevski: Gjatë furnizimit nuk është shkelur ligji

25/04/2018

25 April 2018 / 19:27 Tenderi i MPB-së me të cilin është blerë “Mercedesi” i blinduar prej 600 mijë eurosh, në specifikimin teknik, ka parashikuar ... Read More