Tag: mposhti

Ja kush janë gruaja dhe burri më me ndikim në botë

21/07/2019

Në fakt, ajo është gruaja më e admiruar në botë, sipas një sondazhi të ri të YouGov. Obama mposhti aktoren  Angelina Jolie, e cila këtë ... Read More

Brazili – Paraguaji, gjysmëfinalisti caktohet pas penalltive

28/06/2019

08:31 | 06/28/2019 Brazili mposhti Paraguajin pas dramës së penalltive. Gabriel Jesus shënoi penalltinë e fitores për Brazilin që mposhti Paraguajin duke u kualifikuar në ... Read More

Shpejtësi apo çmendur? Arrin t’i shmanget 10 grushteve brenda pesë sekondave

06/05/2019

23:49 | 5 Maj 2019 23:49 | 5 Maj 2019 Mbrëmë në “T-Mobile Arena” të Las Vegasit, Saul “Canelo” Alvarez mposhti Daniel Jacobsin për titullin ... Read More

‘Kung-fu’ nga ylli i Cityt ndaj atij të Man Utd, shpëton pa dënim

25/04/2019

Manchester City e mposhti mbrëmë Manchester Unitedin në Old Trafford. Manchester City fitoi 2 me 0 ndaj Manchester United, ndërsa David Silva ishte tejet me ... Read More

Marcelo komenton sezonin katastrofal të Real Madridit

22/04/2019

Marcelo është deklaruar pas fitores 3 me 0 ndaj Athletic Bilbaos. Real Madrid e mposhti Athletic Bilbao me rezultat,3:0, në kuadër të La Liga-së. Marcelo ... Read More

Ky ishte momenti kur përplasen Salah dhe Milner rreth penalltisë

21/04/2019

Liverpool e mposhti Cardiffin në javën e 35-të në Premierligë. Liverpool fitoi 2 me 0 në udhëtim te Cardiff, por kjo fitore nuk kishte shumë ... Read More

Crystal Palace 1:3 Man City, notat e lojtarëve

14/04/2019

Manchester City e mposhti Crystal Palacen në javën e 34-të në Premierligë. Manchester City fitoi në udhëtim te Crystal Palace me rezultat, 1:3. Lojtari më ... Read More

Everton 1:0 Arsenal, notat e lojtarëve

07/04/2019

Everton e mposhti Arsenalin në javën e 33-të ë Premierligë. Everton fitoi 1 me 0, duke i vështirësuar kështu punët Arsenalit për top katërshe. Lojtari ... Read More

Kuqezinjtë nisin rrugëtimin për EURO 2020

22/03/2019

Më 13 nëntor të 2017-ës, pra më shumë se 16 muaj më parë, Shqipëria mposhti 2-3 Turqinë në miqësoren e parë të epokës “Panucci”, duke ... Read More

Arsenal 2-0 Man Utd: Notat e lojtarëve, Xhaka më i miri

10/03/2019

Arsenali e mposhti Manchester Unitedit në derbin e xhiros së 30-të në Ligën Premier me rezultat 2-0 në Emirates. Golat për Topçinjtë i shënuan Granit ... Read More

Guardiola: Nuk kam probleme me Sarrin, fola me Zolan

10/02/2019

Manchester City e mposhti Chelseat me rezultat 6-0 në derbin e javës në Ligën Premier dhe kjo e nervozoi shumë trajnerin Maurizio Sarri. Italiani në ... Read More

Roma e sigurt, fiton bindshëm ndaj Chievos

08/02/2019

Roma ka arritur të kthehet te fitorja pas mposhti si mysafirë Chievon me rezultat 3-0. Romakët e nisën ndeshjen shumë mirë duke shënuar me  El ... Read More