Tag: mposhtur

Barca mposht Juventusin për De Ligt

20/03/2019

Barcelona beson se ka mposhtur Juventusin për mbrojtësin e Ajaxit, Matthijs de Ligt. Bëhet fjalë për një ofertë prej 60 milionë eurosh plus bonuset. Sipas ... Read More

Thiem mposht Federerin dhe fiton titullin në Indian Wells

18/03/2019

Dominic Thiem triumfon në finalen e Indian Wells, duke mposhtur një legjendë të tenisit, si Roger Federer. Tenisti austriak fitoi me rezultat 2-1 në sete ... Read More

Genoa ia shkakton humbjen e parë Juventusit në Serie A

17/03/2019

Genoa ka marrë një fitore të madhe pasi ka mposhtur kampionin në fuqi Juventusin me rezultat të pastër 2-0. Trajneri Massimiliano Allegri kishte vendosur që ... Read More

Roma pëson humbje nga Spali

16/03/2019

Me rezultat 2-1, skuadra e Spalit e ka mposhtur Romën para tifozëve në Stadio Paolo Mazza. Zhvillohej minuta e 22-të e takimit, kur u zhbllokua ... Read More

De Jong: Ajaxi ka gjasa ndaj Juves

15/03/2019

Frenkie de Jong beson se Ajaxi ka gjithçka që i duhet për të mposhtur Juventusin. Sipas De Jong, Juventusi është favorit, por pas eliminimit të ... Read More

Arsenali bindshëm ndaj Rennesit, Topçinjtë kalojnë në çerekfinale të EL

14/03/2019

Arsenali ka përmbysur skuadrën franceze, duke e mposhtur me rezultat 3-0 për të kaluar në çerekfinale të Ligës së Evropës. Arsenali e nisi mirë ndeshjen ... Read More

Drita nuk ndalet, Nwabueze vendimtar ndaj Ferizajt

09/03/2019

Drita ka marrë fitoren e tretë radhazi, ku para adhuruesve të vet ka mposhtur Ferizajn 1-0. Drita e filloi më mirë takimin ku në minutën ... Read More

Milani mposht Sassuolon dhe e kalon Interin në tabelë

02/03/2019

Me vetëm një gol të shënuar në San Siro, Milani e ka mposhtur Sassuolon duke arkëtuar pikë të plota në ndeshjen e javës së 26-të ... Read More

Përfaqësuesja e Kosovës mposht Bullgarinë në konkurrencën e femrave

28/02/2019

Përfaqësuesja e Kosovës e ka mposhtur sërish Bullgarinë në miqësore, ku kësaj radhe kanë fituar me rezultat të thellë 4-1.   Ekipi i Kosovës në ... Read More

Përfaqësuesja e Kosovës U-19 mposhtet nga Lazio pas penalltive

18/02/2019

Përfaqësuesja e Kosovës U19 është mposhtur pas ekzekutimit të penalltive nga moshatarët e tyre të klubit italian Lazio, pasi koha e rregullt përfundoi me barazim ... Read More

Real Madrid 1-2 Girona, notat e lojtarëve

17/02/2019

Real Madridi është befasuar në Santiago Bernabeu, pasi është mposhtur me rikthim 2-1 nga Girona në ndeshjen e vlefshme për javën e 24-të të La ... Read More

Real Madridi befasohet nga Girona, mposhtet me rikthim në Bernabeu

17/02/2019

Girona ka arritur ta befasojë Real Madridin duke e mposhtur me rikthim 2-1 në Santiago Bernabeu në ndeshjen e vlefshme për javën e 24-të të ... Read More