Tag: muaj

Rriqrat “zhvendosen” në Prishtinë, 23 raste të pickimit për një muaj

19/05/2019

Për një muaj nga pickimi i rriqrave në Klinikën Infektive të QKUK-së, ndihmë kërkuar 37 pacientë. Përderisa viteve të kaluara shumica e pacientëve gravitonin nga ... Read More

Shantazhoi një grua që jetonte jashtë, një muaj paraburgim për të dyshuarin

15/05/2019

Gjykata Themelore në Ferizaj, ka caktuar një muaj paraburgim për të dyshuarin A.K për shantazh. Sipas njoftimit të Gjykatës, i pandehuri A.K, dyshohet se më ... Read More

Ministria amerikane e Drejtësisë do të merret me rastin e hakimit të WhatsApp

14/05/2019

WhatsApp përdor rreth një miliard njerëz në muaj, dhe kompania mburret me sigurinë e aplikimit, raporton Reuters. Një zëdhënëse e kompanisë tha se sulmi ishte ... Read More

Deputetët në ‘gjumë’, një muaj pa seancë

13/05/2019

Të mërkurën do të bëhet një muaj prejse Kuvendi i Kosovës nuk ka mbajtur asnjë seancë, ndonëse shumë projektligje, ligje e rezoluta vazhdojnë të presin ... Read More

Vdekjet në vendin e punës – punëtorët vazhdojnë të përballen me rreziqe të shumta

12/05/2019

Për 16 muaj kanë humbur jetën 35 punëtorë në Kosovë. Në mesin e tyre është edhe 21 vjeçari Krenar Jemini, nga Mushtishti i Suharekës i ... Read More

Transformimi i ngadaltë i FSK-së

11/05/2019

Janë bërë gati pesë muaj prejse pakoja e projektligjeve për formimin e Ushtrisë së Kosovës është votuar në Kuvendin e Kosovës (dhjetor 2018) dhe më ... Read More

Familjet shqiptare në mbijetesë, 63% me pak të ardhura në muaj

09/05/2019

Shpenzimet që i duhen një familjeje mesatare në muaj për të kryer një jetë dinjitoze, janë gati 50% më të larta sesa të ardhurat që ... Read More

Çka ndalohet e çka jo, në muajin e Ramazanit?

08/05/2019

Agjërimi shkon përtej vetëmohimit të ushqimit dhe pijes. Ndërkaq në këtë muaj të shenjt të Ramazanit, një nga studiuesit mysliman tha se jo vetëm rregullat ... Read More

Ky është çmimi marramendës i makinës së re të Taynës

06/05/2019

21:10 | 6 Maj 2019 21:10 | 6 Maj 2019 Reperja më ’In’ tash e 11 muaj, Tayna sot i ka bërë vetes një dhuratë ... Read More

Pamjet e reja nga grabitja në Rinas, tregojnë se si u futën grabitësit në pistë të pa shqetësuar

06/05/2019

Rreth një muaj nga grabitja e Rinasit, deri tani policia ka ndaluar 6 persona, ndërsa thuhet se hetimet janë në vazhdim. Sipas autoriteteve po punohet ... Read More

I vazhdohet paraburgimi për dy muaj serbit nga Peja, të dyshuar për krime lufte

04/05/2019

Gjykata themelore në Pejë ia ka vazhduar edhe për dy muaj masën e paraburgimit të dyshuarit për krime lufte Zoran Gjokiq nga Peja, i cili ... Read More

Zbulohet dizajni i iPhone 11 Max (Foto)

04/05/2019

Apple është ende pesë muaj larg zbulimit të pasardhësit të iPhone XS dhe iPhone XS Max, por pëshpëritjet nga brenda kompanisë sugjerojnë se dizajni për ... Read More