Tag: muaji

Fakte interesante për personat e lindur në muajin nëntor

02/11/2019

Ka shumë gjëra dhe fakte të mrekullueshme për muajin Nëntor. Nëntori është muaji kur vjeshta fillon përnjëmend dhe fillon koha më e ftohtë. Fëmijët e muajit nëntor kanë ... Read More

Detaje në prag të lansimit të iPhone të ri

27/08/2019

Shtatori është shumë afër dhe ky mendohet të jetë muaji, kur Apple sjellë pajisjet e reja teknologjike, në mesin e të cilave edhe iPhonë të ... Read More

Çfarë tregojnë ndryshimet në lëkurë për shëndetin tonë

03/06/2019

Ndodh që gjatë çdo muaji, pa u vënë re, hormonet në trupin tonë krijojnë kaos të vërtetë që reflekton në disponimin tonë, mendjen dhe lëkurën.Ky ... Read More

​Çfarë tregojnë ndryshimet në lëkurë për shëndetin tonë

03/06/2019

Ndodh që gjatë çdo muaji, pa u vënë re, hormonet në trupin tonë krijojnë kaos të vërtetë që reflekton në disponimin tonë, mendjen dhe lëkurën.Ky ... Read More

Rexhepi: Ja dobitë që i ka trupi nga agjërimi

01/06/2019

Muaji i shenjtë i Ramazanit po afrohet drejt fundit dhe shumë prej agjëruesve janë të interesuar të dinë dobitë që ka trupi i njeriut nga ... Read More

Abazi: Gjatë agjërimit të Ramazanit besimtarët marrin energji pozitive (Video)

11/05/2019

Muaji i shenjtë i Ramazanit të cilin besimtarët e fesë islame e agjërojnë, ka virtyte të ndryshme. Ky muaj në fenë islame llogaritet më i ... Read More

Një muaj paraburgim dy të dyshuarve për vrasjen në Skenderaj

13/04/2019

Gjykata Themelore në Mitrovicë, ka njoftuar se i ka caktuar masën prej një muaji paraburgim për dy të dyshuarit H.F. dhe K.I. nga fshati Vajnikë ... Read More

U bë nënë një muaj më parë, Linda Halimi mahnit me format trupore

11/04/2019

Para një muaji këngëtarja, Linda Halimi u bë nënë për herë të parë. Këngëtarja nga Vitia e cila prej vitesh jeton në Amerikë para një ... Read More

Një muaj paraburgim për burrin që plagosi gruan e tij në Mitrovicë

06/04/2019

Gjykata Themelore në Mitrovicë i caktoi sot masën e arrestit prej një muaji të dyshuarit R.F., i cili një ditë më parë në rrethana ende ... Read More

Humbi 15 kilogramë në një muaj duke pirë vetëm birrë

06/04/2019

Alsat 2019-04-06T10:49:32+02:00 Një burrë nga Ohio ka humbur 15 kilogramë gjatë një muaji duke pirë vetëm birrë gjatë festimeve Lent. Del Hall njoftoi në shkurt ... Read More

E pyesin për duetin e radhës, Stine jep përgjigjen e prerë

06/04/2019

Reperi shqiptar, Stine brenda një muaji solli tri projekte muzikore apo më mirë të themi tri bashkëpunime. Artisti i njohur shqiptar, Stine brenda një muaji ... Read More

Një muaj paraburgim për të pandehurit që prodhonin armë dhe mjete plasëse në mënyrë të paautorizuar

25/03/2019

Gjykata Themelore në Prishtinë ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji për të pandehurit F.H, B.S dhe S.S për shkak të dyshimit të bazuar ... Read More