Tag: muajin

Muajin e ardhshëm del në shitje telefoni i parë 5G nga Huawei

30/07/2019

Kompania do të lansoj në treg telefonin e parë 5G muajin e ardhshëm Huawei Mate 20 X tashmë ka bërë debutimin në Mbretërinë e Bashkuar ... Read More

Samsung Galaxy Note 10 pritet të vijë me procesorin Exynos 9825

16/07/2019

Samsung Galaxy Note 10 do të lansohet muajin e ardhshëm dhe supozohet se mund të vijë në dy variante ku njëri do të mundësohet nga ... Read More

Oppo përgatit telefonin e volitshëm Reno Z

14/05/2019

Oppo publikoi muajin e kaluar telefonat e saj të parë Reno me Oppo Reno, Reno 10x zoom dhe Reno 5G, dhe duket se kompania kineze ... Read More

240 mijë turistë vizituan Shqipërinë gjatë muajit mars 2019

12/05/2019

Përkundër paralajmërimeve të vazhdueshme të qeverisë se protestat e nisura në muajin shkurt nga opozita, do të ndikonin në imazhin e Shqipërisë dhe në numrin ... Read More

Çka është autofagjia – procesi që i ndodh trupit gjatë agjërimit dhe nga i cili përfitojmë shumë?

10/05/2019

Tanimë jemi në muajin e shenjtë të Ramazanit, i cili karakterizohet me agjërim apo me abstenim nga pijet. Të gjithë personat që agjërojnë gjatë këtij ... Read More

Meta: Respekt të thellë ndaj të gjithë besimtarëve shqiptarë

07/05/2019

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ka uruar besimtarët myslimanë për Muajin e Madhërishëm të Ramazanit. Presidenti ka marrë pjesë në darkën e iftarit, ... Read More

Dua Lipa ia uron ndjekësve muajin e Ramazanit

06/05/2019

21:31 | 6 Maj 2019 21:31 | 6 Maj 2019 Dua Lipa përmes Instagramit uron muajin e Ramazanit. Një nga artistet më të famshme në ... Read More

Wenger kishte refuzuar skuadrën e njohur angleze në nëntor

06/05/2019

14:32 | 6 Maj 2019 14:32 | 6 Maj 2019 Arsene Wenger kishte mundësinë të kthehej në menaxhim në muajin nëntor, por hodhi poshtë ofertën ... Read More

Kryeministri Rama uron myslimanët: Agjërim të mbarë!

06/05/2019

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka uruar besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit. Duke postuar një foto të xhamisë Et’hem Beut në Tiranë ai uron ... Read More

Mbulohet Duda Balje, bëhet gati për teravi

06/05/2019

0:01 | 6 Maj 2019 00:01 | 6 Maj 2019 Duda Balje është bërë gati për muajin e shenjtë të Ramazanit. Duda Balje, deputete e ... Read More

FSK në aksion për të kapur Ariun e Murrmë në Prizren – mbyti 38 dele dhe dëmtoi koshere me bletë

05/05/2019

Qytetarët e Prizrenit janë në hall nga një ari, pasi muajin e kaluar ka mbytur 38 dele në dy lokacione të ndryshme dhe ka dëmtuar ... Read More

Çfarë preferohet të hani për iftar dhe syfyr?

05/05/2019

Gjatë kohës së iftarit dhe syfyrit në muajin Ramazan, familjet myslimane mblidhen për ta shijuar një shujtë të jashtëzakonshme. Pas së gjithave, nuk ka mënyrë ... Read More