Tag: muajsh

Huawei Mate X 5G, promovohet në këtë treg

23/10/2019

Pas një pritjeje tetë muajsh, telefoni i palosshëm Huawei Mate X, i prezantuar në MWC 2019 të këtij viti, më në fund po promovohet në ... Read More

Ish-gruaja e pronarit të Amazon dhuron gjysmën e pasurisë për bamirësi

29/05/2019

Para pak muajsh ajo u bë një nga gratë më të pasura në botë dhe tani ka vendosur që gjysmën e pasurisë së saj ta ... Read More

Opozita i harron zgjedhjet

18/05/2019

Ndonëse para disa muajsh në çdo paraqitje publike dy partitë opozitare, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje, e përmendnin vazhdimisht nevojën për shkuarjen në ... Read More

Ta ndihmojmë Unikun e vogël, vuan nga një sëmundje në mushkri (Foto)

30/04/2019

Unik Statovci, 5 muajsh e gjysmë nga Batllava, komuna e Podujevës është diagnostikuar me një infeksion virusal në mushkri që quhet (Cytomegalovirus interstital pneumonia- CMV). ... Read More

Rita Ora kthehet në shtëp pas disa muajsh turne, shikojeni si e gjeti atë

13/04/2019

Rita Ora është befasuar se si e gjeti shtëpinë pas disa muajsh udhëtim në vende të ndryshme për turneun e koncerteve. Rita Ora përmes disa ... Read More

Eliza Dushku sjell imazhin e parë me barkun e rrumbullakosur

13/04/2019

13:19 | 04/13/2019 Para pak muajsh bëri të ditur se po bëhet nënë për herë të parë. Aktorja e njohur shqiptare duket se po shijon ... Read More

Lirohet nga burgu Hysri Peçani të njohur si Burdushi

15/03/2019

Pas katër muajsh qëndrimi në paraburgim, mjekut popullor Hysri Peçani të njohur si Burdushi iu është ndryshuar masa e paraburgimit duke iu zëvendësuar me një ... Read More

Policia jep detaje për operacionin e fajdeve në Shkodër, sekuestrohen 500 mijë euro

14/03/2019

Fajdet në Shkodër ishin kthyer në një fenomen shqetësues ndaj prej dy muajsh përgjimesh, një aksion u ndërmor këtë mëngjes në qytet. Pas operacionit të ... Read More

Dy kandidatë për stolin e Ferizajt, Bylbyl Sokoli dhe Agron Selmani në listën e ferizajasve

21/01/2019

Ferizaj po kërkon riorganizimin pas disa muajsh ‘pushim’ dimëror ku pozita në renditje mbetet shqetësuese. Trajneri Afrim Tovërlani është larguar nga posti i tij, ndërsa ... Read More

Gjilani ndërpret marrëveshjen me Muçën

15/01/2019

Gjilani dhe Ledion Muça i ka ndarë rrugët pas gjashtë muajsh bashkëpunim. Ka qenë klubi vetë që e ka njoftuar ndarjen mes palëve. “Gjilani sot ... Read More

Maroon 5, Travis Scott dhe Big Boi do të perfomojnë në spektaklin e “Super Bowl”

14/01/2019

Pas muajsh të spekulimeve dhe thashethemeve, NFL njoftoi se Maroon 5 do të perfomojnë gjatë pushimit mes pjesëve të finales së njohur si Super Bowl ... Read More

Përfundojnë aktivitetet ndërtimore për rregullimin e shtratit të lumit të Likovës

26/09/2018

Pas disa muajsh pune intensive në terren, kanë përfunduar aktivitetet ndërtimore për rregullimin e shtratit të lumit të Likovës. Ky projekt është pjesë e përpjekjeve ... Read More