Tag: muajve

Ja pse shtoni në peshë gjatë verës

21/09/2019

Mos vallë ju zhduket gjithë tonifikimi dhe muskujt që keni me kalimin e muajve të verës? Mos vallë një ditë e gjeni veten të mbushur ... Read More

Shitjet e Huaweit bien për 40 për qind

25/06/2019

Që kur Shtetet e Bashkuara e futën në listën e zezë, Huawei ka pësuar shumë, gjatë muajve të fundit. Shefi i kësaj kompanie, Ren Zhengei, ... Read More

Studentët në Shqipëri iu rikthehen protestave

22/05/2019

Pas katër muajve studentët në Shqipëri u kanë këtyre protestave me kërkesat për plotësimin e kushteve të arritura me Paktin për Universitetin. Studentët kanë hedhur ... Read More

Mbi 30 mijë udhëtarë në katër muajt e parë të 2019 në Sarandë

19/05/2019

Gjatë katër muajve të parë të 2019 me tragetet e linjës Sarandë-Korfuz dhe me anije turistike si dhe kroçera kanë në hyrë në portin e ... Read More

Mozzik dhe Loredana shijojnë suksesin e këngës “Romeo&Juliet”

17/04/2019

"Romeo&Juliet", është kënga më e pëlqyer e çiftit, Mozzik dhe Loredana Zefit. Para pak muajve, Mozzik dhe bashkëshortja e tij, Loredana publikuan këngën e re ... Read More

Shumë vende me epidemi fruthi, Kosova e paprekur deri më tash

17/04/2019

Gjatë tre muajve të parë të vitit 2019, në Kosovë janë shënuar shtatë raste të reja me fruth. Këto janë të dhënat e Institutit Kombëtar ... Read More

Skype tani mundëson ndarjen e ekranit të telefonit tuaj, gjatë një thirrjeje

12/04/2019

Gjatë javëve dhe muajve të fundit, Microsoft ka bërë një gamë të gjerë përmirësimesh në Skype pas përditësimit të detyruar në Skype v8, me të ... Read More

Nepotizmi dhe punësimet partiake zhgënjejnë të papunët

04/04/2019

Muajve të fundit, partitë politike në pushtet është raportuar se kanë punësuar qindra militantë nëpër institucione e ndërmarrje publike, çka kishte nxitur reagime të ashpra ... Read More

PSP-ja publikoi raportin e punës gjashtëmujore

15/03/2019

15 Mars 2019 / 17:44 Gjatë gjashtë muajve të fundit, Prokuroria Speciale Publike ka analizuar thuajse 835 mijë porosi SMS. Janë kontrolluar më shumë se ... Read More

Zoran Zaev: Mesazh për dialog midis pozitës dhe opozitës

13/03/2019

13 Mars 2019 / 12:06 Unë personalisht deri para 21 muajve, përafërsisht dy viteve isha në opozitë dhe atëherë nuk ishim pjesë e bisedimeve për ... Read More

Analistët: Zyrtarët amerikan dhanë mesazhe të qarta se dialogu nuk mund të vazhdoj pa heqjen e taksës

11/03/2019

Vizita e tre zyrtarëve amerikanë brenda dy muajve, dha sinjale të qarta se Kosova duhet të vazhdoj dialogun. John Erath, kryeshefi për çështjet evropiane në ... Read More

Sa herë në javë duhet të ushtroni për t’i vërejtur rezultatet

05/03/2019

Nëse së fundmi keni kaluar nga shpenzimi i plotë muajve duke qëndruar ulur në divan dhe duke ngrënë në një plan rigoroz me ushtrime fizike, ... Read More