Tag: mujor

Shenjat që tregojnë se cikli juaj menstrual nuk është në gjendje normale

09/08/2019

Cikli mujor mund të jetë i ndrysëm për çdo grua në termin e kohës dhe rrjedhjes, por ndryshime specifike or simptoma të ndryshme mund të ... Read More

 Në Prokurorinë e Prizrenit gjatë tre mujorit të parë të këtij viti janë paraqitur 54 raste të dhunës në familje

08/04/2019

Në Prokurorinë Themelore në Prizren, është mbajtur takimi i rregullt tre mujor i Mekanizmit institucional me akterët të cilët merren me trajtimin e rasteve që ... Read More

KS i OKB-së diskuton sot për Kosovën

07/02/2019

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara do të shqyrtojë të enjten raportin tre mujor të punës së misionit të UNMIK-ut në Kosovë. Takimi i ... Read More

Batshuayi rikthehet nga huazimi, Roma dhe Everton pas sulmuesit belg

11/01/2019

Michy Batshuayi është rikthyer në Chelsea pas huazimit gjashtë mujor te Valencia. Klubi spanjoll nuk ka pranuar blerjen përfundimtare të lojtarit, kësisoj ai është rikthyer ... Read More

Tregtia me jashtë, rritje dyshifrore e eksporteve shqiptare (Video)

26/10/2018

Në këtë 9 mujor, tregtia me jashtë ka shënuar një performancë pozitive, veçanërisht në eksportin e mallrave shqiptare. Kryeministri Edi Rama publikon treguesit e eksport-importeve ... Read More

Beyonce pengohet në shkallët e skenës dhe për pak sa nuk rrëzohet

25/08/2018

Këngëtarja e famshme Beyonce po vazhduan turneun e saj disa mujor të koncerteve. Por jo gjithçka i eci mirë yllit ndërkombëtar në koncertin e saj ... Read More

Komunave të Kosovës, u mungon transparenca për shpenzimet buxhetore (Video)

03/08/2018

Shumica e komunave të Kosovës, nuk kanë publikuar raportin gjashtë mujor të shpenzimeve, që kanë bërë për udhëtime jashtë vendit, mëditje, dreka zyrtare, karburant e ... Read More

Rafinha do të largohet nga Barcelona, katër skuadra pas mesfushorit brazilian

27/07/2018

Mesfushori brazilian Rafinha është rikthyer te Barcelona pas huazimit gjashtë mujor te Interi. Skuadra italiane vazhdon të insistojë për transferimin e tij, por e dëshiron ... Read More

Pjaca do të largohet nga Juventus, pesë skuadra e duan kroatin

27/07/2018

Marko Pjaca është rikthyer te Juventusi pas huazimit gjashtë mujor te Schalke 04. Lojtari duket se nuk është në planet e trajnerit Massimiliano Allegri dhe ... Read More

UEFA dënon Romën dhe presidentin Pallotta, klubi italian apelon dënimin

20/07/2018

Presidentit të Romës, James Pallotta, i është dhënë një ndalim tre mujor nga UEFA për fyerjen e zyrtarëve të ndeshjes pas humbjes nga Liverpoolit në ... Read More

Joao Mario nuk qëndron te Interi, e ardhmja e tij mes futbollit spanjoll dhe anglez

04/06/2018

Joao Mario do të kthehet te Interi pas huazimit gjashtë mujor në Angli. Mesfushori portugez iu bashkua West Ham Unitedit ku pati paraqitje mjaftë të ... Read More

Asgjësohet parcela e hashashit në Krujë, arrestohen tre persona

03/06/2018

Pas një hetimi proaktiv disa mujor, në vijim të operacionit “Krasta 2”, specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Krujë asgjësuan 2080 bimë Cannabis Sativa. ... Read More