Tag: mund

Donnarumma po kërkohet nga gjiganti i futbollit evropian

29/10/2020

Gjiganti i futbollit evropian kërkon transferimin e Donnarumma. Gianluigi Donnarumma mund të ndryshojë skuadër në vitin e ardhshëm. Sipas ‘Corriere Della Sera’, Paris Saint Germain ... Read More

Ja kur asteroidi gjigand mund ta godasë tokën

29/10/2020

Shkenctarët tregojnë datën kur asteroidi gjigand mund ta godasë tokën. Dihet që vetëm një pjesë e vogël e objekteve në hapësirë paraqesin një kërcënim serioz ... Read More

Muajin e ardhshëm dihet nëse do të kemi këtë vit vaksinën kundër koronavirusit

25/10/2020

Muajin e ardhshëm mund ta dimë nëse do të kemi këtë vit vaksinën kundër Covid-19. Nëse bota do të ketë së shpejti një vaksinë të ... Read More

Mediat zvicerane “çmenden” pas Oriola Marashit

24/10/2020

Oriola Marashi mund të quhet modelja më e famshme në Shqipëri. Duket se tashmë edhe për të ka ardhur momenti që të prekë famën ndërkombëtare. ... Read More

Juventus hap ‘kuleten’ me dy super transfere nga Real Madrid

24/10/2020

Juventus transferon dy lojtarë të Real Madridit? Real Madrid mund të largojë disa lojtarë gjatë afatit kalimtar të janarit. Los Blancos’ kanë në plan të ... Read More

Milan merr lajmin e mirë para ndeshjes me Romën

23/10/2020

Calhanoglu mund të kthehet kundër Romës. Sky Sport Italia ka raportuar sonte se Milan është duke bërë gjithçka që ta rikuperojë Hakan Calhanoglu në kohë ... Read More

Paris Saint-Germain përgatitet për më të keqen

23/10/2020

Paris Saint-Germain po përgatitet për më të keqen. Thomas Tuchel mund t’i jap fund aventurës si trajner i kampionëve të Ligue 1, PSG. Starti jo ... Read More

Tërmet në PSG, Mbappe preferon t’i bashkohet këtij klubi të madh evropian!

21/10/2020

Kylian Mbappe mund të largohet verën e ardhshme nga PSG. Nëse largohet nga Paris Saint-Germaini, ylli francez do të donte ta vazhdojë karrierën tek “Reds” ... Read More

Problemi shëndetësor tregon se mund të keni kur ju mbesin shenja pasi hiqni çorapet

16/10/2020

Me siguri keni vënë re që ndonjëherë çorapet mund t’ju lënë shenjë tek kyçet e këmbëve. Nëse ndodh një apo dy herë, mund të jetë ... Read More

Këngëtarja shqiptare flet e përlotur: Jam nisur me gomone për Itali, ka qenë një terror i vërtetë

05/10/2020

Këngëtarja e njohur Marsela Çibukaj është bërë pjesë e rubrikës “Tani mund të këndosh” tek E Diela Shqiptare, ku ka rrëfyer eksepriencën e saj kur ... Read More

Shpiket kompjuteri që ju lexon mendjen dhe e kthen në imazh

28/09/2020

Së fundmi është shpikur një kompjuter i ri i cili mund të monitorojë aktivitetin e trurit dhe ta kthejë në imazh atë që përdoruesi po ... Read More

Kush është shqiptari i suksesshëm që luan tek “Sulejmani i Madhërishëm”/ Intervista e Luran Ahmetit

26/09/2020

“Di të bëj punën time, nuk mund të bëj reklamë”. Me këto fjalë e ka nisur rrëfimin e tij në rubrikën “Opinion” në Neës 24 ... Read More