Tag: mund

Gillian Anderson pritet të luajë rolin e Margaret Thatcher në serialin “The Crown”

20/01/2019

Gillian Anderson mund ta portretizojë kryeministren britanike, Margaret Thatcher, në serialin e Netflixit, “The Crown”. Sipas asaj që shkruan Sunday Times, ylli i “The X-Files” ... Read More

Valverde: Klubi po punon për nënshkrimin e një sulmuesi të ri

20/01/2019

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, e ka pranuar se do të jetë i lumtur nëse mund t’i shtojë ekipit të tij një sulmues të ri ... Read More

Dhimbja është e pashmangshme, por vuajtja është e detyrueshme

19/01/2019

“Mund të ndodhë që gjërat e trishtuara të ndodhin… Por vuajtja është gjithmonë një zgjedhje”. – Osho Kur kalojmë nëpër një situatë të vështirë ose ... Read More

Shikon në ëndërr sikur pret flokët? Zbulo kuptimin që ka edhe lidhjen me realitetin

19/01/2019

Shumë prej jush mund të jetë përfshirë nga të tilla ëndrra, por thjesht nuk ua dinë kuptimin. Cilat janë disa lloje ëndrrash me flokë të ... Read More

Biznesi kundër zgjedhjeve të parakohshme

19/01/2019

19 Janar 2019 / 12:32 Paralajmërimet për zgjedhje të parakohshme parlamentare, që mund të mbahen së bashku me zgjedhjet e rregullta presidenciale, ka vënë në ... Read More

Facebook mund të gjobitet mbi 22 milionë dollarë për dështimin në mbrojtjen e privatësisë së përdoruesve

19/01/2019

Rrjeti social Facebook mund të ndëshkohet me një gjobë rekorde për shkelje të një marrëveshjeje ligjore për të mbrojtur të dhënat personale dhe privatësinë e ... Read More

Tetë zakone të këqija që dëmtojnë sistemin tonë imunitar

19/01/2019

Disa sjellje mund ta bëjnë trupin më të prekshëm ndaj sëmundjeve Kjo është konfirmuar nga specialistët e Qendrës Immuno në Spitalin Humanitas në Milano, një ... Read More

Komuna e Prishtinës riaktivizon numrat pa pagesë për qytetarët

19/01/2019

Komuna e Prishtinës ka njoftuar se janë riaktivizuar numrat që mund të kontaktohen pa pagesë, për t’i paraqitur problemet që kërkojnë trajtim të shpejtë. “Në ... Read More

Deep Gestalt identifikon çrregullimet gjenetike, vetëm duke shikuar fytyrën e pacientit (Video)

18/01/2019

Algoritmi teknologjik Deep Gestald mund të identifikojë çrregullimet gjenetike ne fytyrën e pacientit, vetëm duke ia shikuar fytyrën. Nëpërmjet këtij sistemi, tejkalohen tri teknika në ... Read More

Çfarë i ndodhë trupit kur pini ujë me limon çdo mëngjes

18/01/2019

Uji me limon është një nga pijet më të shëndetshme që mund t’i konsumoni në mëngjes. Kjo pije freskuese ofron shumë përfitime shëndetësore, dhe është ... Read More

Përse njerëzit largohen nga personi të cilin e dashurojnë?

18/01/2019

Mund të jetë alarmante kur jeni në një lidhje që mendoni se po shkon shumë mirë, se po e dashuroni partnerin dhe po ju dashuron, ... Read More

Arsyet pse duhet t’i hani lëkurat e frutave dhe perimeve, flasin ekspertët

17/01/2019

Sipas ekspertëve, duket se ngrënia e lëkurave të frutave dhe perimeve mund të ndihmojë në përmirësimin e gjendjes suaj, të bëjë që ju të dukeni ... Read More