Tag: mundësi

Gjashtë zakone të gabuara në ushqim, që agjëruesit i bëjnë gjatë Ramazanit

21/05/2019

Ramazani është, ndër të tjera, një mundësi e madhe edhe për ata që dëshirojnë për të reduktuar peshën e trupit dhe për të ndihmuar në ... Read More

Kthehet pranvera – ngritën temperaturat në Kosovë

18/05/2019

Fundjava me mot më të ngrohtë, të shtunën intervale më të gjata me diell, ditën e diel mundësi për reshje lokale shiu. 17.05.2019 – Masa ... Read More

Hoxhaj me studentët ndërkombëtarë: Pa koordinim SHBA-BE, vështirë të ketë marrëveshje këtë vit

15/05/2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thënë se viti 2019 është një mundësi e madhe për të arritur marrëveshjen me Serbinë por edhe një shans ... Read More

Gjashtë zakone të gabuara në ushqim, të cilat agjëruesit i bëjnë gjatë Ramazanit

15/05/2019

Ramazani është, ndër të tjera, një mundësi e madhe edhe për ata që dëshirojnë për të reduktuar peshën e trupit dhe për të ndihmuar në ... Read More

Linja e re e autobusit Prishtinë-Aeroport, mërgimtarët të kënaqur (Video)

01/05/2019

Nga Prishtina qytetarët do të kenë mundësi të udhëtojnë me autobusët e Trafikut urban për në aeroportin “Adem Jashari” për 3 euro. Kjo linjë do ... Read More

Thaçi para nisjes për në Samitin e Berlinit: Nuk do të lejojmë sovranitet të dyfishtë në Kosovë

28/04/2019

  Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka vlerësuar sot se samiti i Berlinit do të jetë një mundësi e mirë për hapjen e perspektivës për ... Read More

Ky është skenari që mban Dzekon tek Roma

25/04/2019

Ekziston një mundësi që sulmuesi kryesor i Romës, Edin Dzeko, të mbetet në skuadër edhe sezonin e ardhshëm. Skuadra e Romës është në garë për ... Read More

“Pastrimi” nuk do të heq më mbeturinat

25/04/2019

Kompania e mbeturinave “Pastrimi”, njofton qytetarët se pas ditës së sotme kompania nuk do të ketë mundësi të bëjë grumbullimin dhe largimin e mbeturinave për ... Read More

Fansat e Beyonces pjesë e klipit të ri të saj?

23/04/2019

Beyonce u jep mundësi të gjithve të jenë pjesë e koreografisë së saj. Beyonce ditë më parë publikoi këngën e saj të re të titulluar ... Read More

Milaim Rama: Më ka mbetur merak që nuk kam pasur mundësi të vesh fanellën e Kosovës

20/04/2019

Milaim Rama: Më ka mbetur merak që nuk kam pasur mundësi të vesh fanellën e Kosovës Milaim Rama padyshim është në mesin e sulmuesve më ... Read More

Moti në vendin tonë – reshjet e shiut vazhdojnë edhe përgjatë fundjavës

10/04/2019

Vazhdojnë reshjet e shiut edhe përgjatë fundjavës, dy ditëve të ardhshme me mundësi edhe për bubullima. Rajon ynë mbetet nën ndikimin e fushave jostabile të ... Read More

Besart Berisha rikthehet në Australi

09/04/2019

Sulmuesi kosovar Besart Berisha nuk po ia del të depërtojë në futbollin e Japonisë dhe me shumë mundësi do të kthehet në Australi. Kështu ka ... Read More