Tag: mundësia

Lexojeni parashikimin e yjeve për sot

20/11/2019

DashiEkziston mundësia që të bëheni nostalgjik sot dhe të ndjeni mall për një mik të ngushtë, të cilin keni kohë pa e takuar. Do t’ju ... Read More

Si ta zvogëloni rrezikun e një sulmi të dytë në zemër

17/09/2019

Pas një sulmi në zemër, mundësia e rikthimit është edhe më e lartë. Ndaj është shumë e rëndësishme koha e rikuperimit dhe ndjekja me përpikëri ... Read More

Pishina e parë në botë me pamje 360 shkallë

09/06/2019

Për notarët që kërkojnë emocione, mundësia për të marrë një rënie vdekjeprurëse mund të mos jetë shumë larg. Planet për të ndërtuar një pishinë me ... Read More

Siljanovska: Demokratizimi i shoqërisë, prioritet

07/04/2019

Alsat 2019-04-07T16:53:53+02:00 Dalja në këto zgjedhje është tejet e rëndësishme, që pushtetit mos i jepet mundësia të zgjedh president në Kuvend. Kështu ka deklaruar kandidatja ... Read More

Komplikohet situata tek Barca, nuk përjashtohet mundësia për largimin e Umtiti

04/04/2019

Komplikohet situata tek Barca, nuk përjashtohet mundësia për largimin e Umtiti E ardhmja e Samuel Umtiti tek skuadra e Barcelonës nuk është e sigurt. Situata ... Read More

Lista Serbe në pritje të vendimit të Vuçiqit për braktisjen në tërësi të institucioneve të Kosovës

07/03/2019

Mundësia e braktisjes në tërësi e institucioneve brenda sistemit të Kosovës, e cila është paralajmëruar nga përfaqësuesit e serbëve të Kosovës në takimin e tyre ... Read More

Gazeta serbe, e afërt me Vuçiqin: Amerika nuk dëshiron që krejt veriu i Kosovës t’i bashkohet Serbisë

11/02/2019

Dialogu Kosovë-Serbi dhe mundësia e arritjes së një marrëveshjeje mes dy vendeve vazhdon të jetë temë kryesore në mediat e Beogradit.  Gazeta serbe “Danas, e ... Read More

Inteligjenca amerikane: Ballkani Perëndimor në rrezik nga ndonjë konflikt ushtarak

31/01/2019

Mundësia e një konflikti të hapur ushtarak dhe ndikimi i Rusisë, mbeten kërcënimet kryesore për sigurinë e Ballkanit Perëndimor për vitit 2019, thuhet në një ... Read More

Shqyrtohet formimi i Këshillit Gjyqësor Mediatik

12/04/2018

12 April 2018 / 15:57 Po shqyrtohet mundësia e formimit të Këshillit Gjyqësor Mediatik, ku do të ngrihen çështje të interesit të ndërsjellë të mediave ... Read More