Tag: mundësia

Pishina e parë në botë me pamje 360 shkallë

09/06/2019

Për notarët që kërkojnë emocione, mundësia për të marrë një rënie vdekjeprurëse mund të mos jetë shumë larg. Planet për të ndërtuar një pishinë me ... Read More

Siljanovska: Demokratizimi i shoqërisë, prioritet

07/04/2019

Alsat 2019-04-07T16:53:53+02:00 Dalja në këto zgjedhje është tejet e rëndësishme, që pushtetit mos i jepet mundësia të zgjedh president në Kuvend. Kështu ka deklaruar kandidatja ... Read More

Komplikohet situata tek Barca, nuk përjashtohet mundësia për largimin e Umtiti

04/04/2019

Komplikohet situata tek Barca, nuk përjashtohet mundësia për largimin e Umtiti E ardhmja e Samuel Umtiti tek skuadra e Barcelonës nuk është e sigurt. Situata ... Read More

Lista Serbe në pritje të vendimit të Vuçiqit për braktisjen në tërësi të institucioneve të Kosovës

07/03/2019

Mundësia e braktisjes në tërësi e institucioneve brenda sistemit të Kosovës, e cila është paralajmëruar nga përfaqësuesit e serbëve të Kosovës në takimin e tyre ... Read More

Gazeta serbe, e afërt me Vuçiqin: Amerika nuk dëshiron që krejt veriu i Kosovës t’i bashkohet Serbisë

11/02/2019

Dialogu Kosovë-Serbi dhe mundësia e arritjes së një marrëveshjeje mes dy vendeve vazhdon të jetë temë kryesore në mediat e Beogradit.  Gazeta serbe “Danas, e ... Read More

Inteligjenca amerikane: Ballkani Perëndimor në rrezik nga ndonjë konflikt ushtarak

31/01/2019

Mundësia e një konflikti të hapur ushtarak dhe ndikimi i Rusisë, mbeten kërcënimet kryesore për sigurinë e Ballkanit Perëndimor për vitit 2019, thuhet në një ... Read More

Tridhjetë të famshmit që ngjasojnë sikur të ishin binjakë

12/12/2018

Një raport thotë se ekziston mundësia që një në 135 persona të jetë ‘sozi’ e juaja që ecë në këtë tokë. Njerëzit e famshëm nuk ... Read More

Selmanaj: Kemi në opsion edhe rrëzimin e Qeverisë me votat e Listës Serbe (Video)

21/11/2018

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Driton Selmanaj ka thënë se nuk përjashtohet mundësia që kjo Qeveri të rrëzohet me edhe votat e Listës ... Read More

Stafanoviq: Ushtria e Kosovës shpallet më 28 nëntor, Serbia ka përgatitur skenarët e saj

17/11/2018

Ministri serb  i Punëve të Brendshme, Nebojsha Stefanoviq, ka thënë se ekziston mundësia që administrata shtetërore në  Prishtinë më 28 nëntor, kur shënohet Dita e ... Read More

Priten reshje të pakta shiu

04/09/2018

Moti do të mbetet me kthjellime dhe vranësira mesatare ku nuk përjashtohet mundësia e reshjeve të pakta të shiut. Era do të jetë me drejtim ... Read More

Reagimet gjermane: Kufijtë janë të (pa)prekshëm

30/08/2018

Mundësia e korrigjimit të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë ka shkaktuar reagime të shumta. Deputetë të Bundestagut në Berlin vazhdojnë të jenë kundër ndryshimit të ... Read More

Fatos Klosi: Të pathënat dhe përfshirja e Sali Berishës në vrasjen e Azem Hajdarit (Video)

13/05/2018

Ekstradimi i Izet Haxhisë në Shqipëri dhe mundësia e rihapjes së dosjes “Hajdari” ka sjellë shumë reagime. Çfarë do të deklarojë ish-bodigardi i Sali Berishës, ... Read More