Tag: mundur

Twitter ndëshkon udhëheqësit botërorë që shkelin rregullat

22/10/2019

”Tani e tutje nuk do të jetë më e mundur të komentosh, të përgjigjesh apo të pëlqesh në mesazhet politike që do të shkelin rregullat ... Read More

Challandes ka një kërkesë interesante për Albin Kurtin

07/10/2019

12:33 | 10/07/2019 Selektori i Kosovës, Bernard Challandes nuk ka mundur t'i ik pyetjes rreth zgjedhjeve që u mbajtën dje në Republikën e Kosovës e ... Read More

Me këto ushqime do dobësoheni edhe kur flini

31/08/2019

A është e mundur? Është vërtetuar shkencërisht se ka disa ushqime të shkëlqyera që mund të “heqin” kilogramë teksa jeni duke fjetur. Cili është sekreti? ... Read More

Zbulohet vaksina kundër një kanceri, lajm i madh për gratë

27/06/2019

Parandalimi i kancerit cervikal në shtetet e zhvilluara si Britania e Madhe, do të bëhet i mundur brenda disa dekadave. Rezultati që kanë arritur shkencëtarët ... Read More

Helikopteri humb kontrollin, pacientja sheh vdekjen me sy [Video]

05/06/2019

Helikopterët e emergjencave janë të thirrur të kryejnë shërbime sa më shpejt që është e mundur në mënyrë që të shpëtojnë jetë. Mirëpo, një grua ... Read More

“Snapchat ka ndërhyrë tek të dhënat e përdoruesve”

26/05/2019

Disa punonjës kanë mundur të marrin të dhëna të përdoruesve në mënyrë të paautorizuar. Lajmi është publikuar nga saiti i kërkesave  Motherboard. Aksesi për lokalizimin, ... Read More

Griezmann dhe Simeone u ‘tradhtuan’ nga lotët derisa Godin njoftonte largimin

07/05/2019

16:58 | 7 Maj 2019 16:58 | 7 Maj 2019 Antoine Griezmann dhe trajneri Diego Simeone, nuk kanë mundur t’u përmbahen lotëve derisa Diego Godin ... Read More

Agjenti i Casillas: Sulmi ka mundur të jetë i tmerrshëm po t’i ndodhte kjo gjë

02/05/2019

Agjenti i Casillas: Sulmi ka mundur të jetë i tmerrshëm po t’i ndodhte kjo gjë Carlos Cutropia e ka konsideruar Iker Casillasin me fat, që ... Read More

Momenti kur Messi “çmend” legjendat Lineker dhe Ferdinand

02/05/2019

Gary Lineker dhe Rio Ferdinand nuk kanë mundur t’i përmbahen madhështisë së Lionel Messit. Pesë herë fituesi i Topit të Artë ka shënuar një gol ... Read More

Tentativa e dështuar e Man Utd për të transferuar Van Dijk në vitin 2018

27/04/2019

Virgil van Dijk sot ka mundur të jetë lojtari i Manchester United, nëse këta të fundit do të ishin treguar më të shpejtë se Liverpool ... Read More

Problemet, që shkaktohen si pasojë e konsumimit të tepërt të ujit

13/04/2019

Çdo qelizë në trup ka nevojë për ujë, mirëpo nganjëherë është e mundur që këto qeliza të përmbajnë shumë apo mund të kenë mungesë të ... Read More

Zbulohet domethënia e festës së golit të Torreira të shënuar ndaj Napolit

12/04/2019

Arsenal ka shënuar fitore 2:0 në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Evropës, duke mundur Napolin. Aaron Ramsey dhe Lucas Torreira shënuan në këtë ... Read More