Tag: mundur

E pabesueshme/ Ja pamjet që vërtetojnë se uraganet po krijohen nga “dora e njeriut”

14/06/2020

A është e mundur që NASA po luan me motin në Tokë? Sezoni i uraganeve këtë muaj në Karaibe e ka kthyer motin në një ... Read More

Këto janë disa arsye se pse njëra këmbë mund të bëhet më e shkurtër

01/06/2020

Ndërsa kjo është e rrallë, është plotësisht e mundur që këmbët e një personi të jenë me gjatësi të ndryshme. Njerëzit shpesh lindin me të, ... Read More

Kjo të ndodh kur ja prekë gruan boksierit

31/05/2020

Tre meshkuj të de.hur në një qytet rus nuk kishin mundur as ta imagjinojnë se argëtimi i tyre në një lokal nate do të kishte ... Read More

Zbuloni sa kohë do të jetoni, e përcakton numri i vijave që keni në dorë

07/02/2020

Me kalimin e viteve kjo metodë ka bërë të mundur interpretimin ose njohjen e fatit të njerëzve përmes vijës së duarve, duke formuar edhe shkronja ... Read More

Numri i vijave në dorë, mund të zbulojë se sa kohë do të jetoni

05/02/2020

Me kalimin e viteve kjo metodë ka bërë të mundur interpretimin ose njohjen e fatit të njerëzve përmes vijës së duarve, duke formuar edhe shkronja ... Read More

Twitter ndëshkon udhëheqësit botërorë që shkelin rregullat

22/10/2019

”Tani e tutje nuk do të jetë më e mundur të komentosh, të përgjigjesh apo të pëlqesh në mesazhet politike që do të shkelin rregullat ... Read More

Challandes ka një kërkesë interesante për Albin Kurtin

07/10/2019

12:33 | 10/07/2019 Selektori i Kosovës, Bernard Challandes nuk ka mundur t'i ik pyetjes rreth zgjedhjeve që u mbajtën dje në Republikën e Kosovës e ... Read More

Me këto ushqime do dobësoheni edhe kur flini

31/08/2019

A është e mundur? Është vërtetuar shkencërisht se ka disa ushqime të shkëlqyera që mund të “heqin” kilogramë teksa jeni duke fjetur. Cili është sekreti? ... Read More

Zbulohet vaksina kundër një kanceri, lajm i madh për gratë

27/06/2019

Parandalimi i kancerit cervikal në shtetet e zhvilluara si Britania e Madhe, do të bëhet i mundur brenda disa dekadave. Rezultati që kanë arritur shkencëtarët ... Read More

Helikopteri humb kontrollin, pacientja sheh vdekjen me sy [Video]

05/06/2019

Helikopterët e emergjencave janë të thirrur të kryejnë shërbime sa më shpejt që është e mundur në mënyrë që të shpëtojnë jetë. Mirëpo, një grua ... Read More

“Snapchat ka ndërhyrë tek të dhënat e përdoruesve”

26/05/2019

Disa punonjës kanë mundur të marrin të dhëna të përdoruesve në mënyrë të paautorizuar. Lajmi është publikuar nga saiti i kërkesave  Motherboard. Aksesi për lokalizimin, ... Read More

Griezmann dhe Simeone u ‘tradhtuan’ nga lotët derisa Godin njoftonte largimin

07/05/2019

16:58 | 7 Maj 2019 16:58 | 7 Maj 2019 Antoine Griezmann dhe trajneri Diego Simeone, nuk kanë mundur t’u përmbahen lotëve derisa Diego Godin ... Read More