Tag: mungesës

Arsyet pse ndiheni vazhdimisht të lodhur

15/05/2019

Simptomat e mungesës së vitaminës D përfshijnë ndjenjën e përgjumjes, dhimbje dhe lodhjes ekstreme. Vitamina D është e rëndësishme për shëndetin e përgjithshëm të trupit, ... Read More

Valverde flet për të rejat e fundit nga Dembele, lojtari do ta humb duelin me Liverpool

05/05/2019

Pas konfirmimit të mungesës së Roberto Firmino dhe lëndimit të pësuar nga Mohamed Salah që e mban në dyshim egjiptianin, është edhe ylli i Barcelonës, ... Read More

“Monstra”, Naser Raufi nuk është më avokat i Agim Ismailoviq

18/04/2019

Alsat 2019-04-18T11:02:07+02:00 Për shkak të mungesës së gjykatësit Ognen Stavrev, i cili prej disa ditësh gjendet në udhëtim zyrtarë jashtë shtetit, anulohet seanca e sotme ... Read More

Anulohet gjykimi për rastin “Talir”, seanca e radhës më 16 maj

16/04/2019

Alsat 2019-04-16T12:28:45+02:00 Për shkak të mungesës së Igor Janushev dhe Naum Stoillkovski, të cilët janë përfaqësues të autorizuar të VMRO-DPMNE-së, gjykimi për lëndën “Talir” të ... Read More

S’ka kuorum për rezolutën mbi kompensimin e orëve të humbura

28/03/2019

Për shkak të mungesës së kuorumit, Kuvendi i Kosovës nuk e ka votuar projekt rezolutën për kompensimin e orëve të humbura nga SBASHK-u. Shefi i ... Read More

Qeveria, plan për uljen e vdekshmërisë te foshnjat

08/03/2019

8 Mars 2019 / 16:22 Si pasojë e mungesës së theksuar të gjinekologëve të rinj, ministria e Shëndetësisë ka përpiluar plan i cili obligon gjinekologët ... Read More

Krem-supa alkale sipas recetës speciale: Mbush trupin me hekur, lehtëson tretjen

26/12/2018

Anemia për shkak të mungesës së hekurit është shumë e shpeshtë, posaçërisht te femrat në moshën riprodhuese Për ta furnizuar organizmin me këtë mineral të ... Read More

Në mungesë kuorumi,​ ndërpritet seanca e Kuvendit

21/12/2018

Kuvendi i Kosovës ka ndërprerë punimet e seancës, për shkak të mungesës së kuorumit, ku mungonin deputetët e opozitës. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri ... Read More

Deputetët të ndarë në seanca, të bashkuar në komisione

17/11/2018

Seancat e Kuvendit të Kosovës janë duke dështuar vazhdimisht për shkak të mungesës së kuorumit, por në komisione parlamentare është duke mbizotëruar atmosferë e punës ... Read More

LDK pret mbajtjen e seancës së jashtëzakonshme ndaj presidentit

15/09/2018

Për shkak të mungesës së numrave në Kuvend partitë opozitare kishin dështuar të mbajnë seancën e jashtëzakonshme ku pritej të nxirrej rezoluta për ndalimin e ... Read More

Nuk ka kuorum, shtyhet seanca për ndryshime në Kodin Zgjedhor

18/07/2018

18 July 2018 / 12:29 Për shkak të mungesës së kuorumit, kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, seancën të të cilën në rend dite janë ndryshimet ... Read More

Shisha baret e rrezikshme për kancer, në Prishtinë frekuentohen nga të miturit

16/07/2018

Është vetëm 11-vjeç dhe është përdorues i shishave, kjo për shkak të mungesës së kontrollit nga prindërit, dhe mitit të përhapur se shisha nuk është ... Read More