Tag: Munich

James beson se Bayerni mund të fitojë titullin edhe këtë sezon në Bundesliga

19/03/2019

James Rodriguez është i kënaqur me formën e skuadrës në Bundesligë. Bayern Munich po tregon tjetër fytyrë në kampionatin gjerman, në krahasim me paraqitjet që ... Read More

Franz Beckenbauer: Jurgen Klopp në Bayern, do të ishte fantastike

14/03/2019

Bayern Munich u eliminua nga Liga e Kampionëve pas humbjes para shikuesve të vetë kundër Liverpoolit. Kjo e fundit po përgëzohet për paraqitjet në dy ... Read More

Robert Lewandowski kritikon taktikat e Niko Kovacit

14/03/2019

Në 180 minuta, Liverpooli ishte më i mirë se Bayern Munich dhe në saje të rezultatit të përgjithshëm prej 3:1 (0:0), kaloi me meritë në ... Read More

Notat e lojtarëve, Bayern Munich 1-3 Liverpool: Mane yll i mbrëmjes, Neuer dështim

13/03/2019

Liverpooli ka arritur të shënojë fitore në shtëpinë e Bayern Munich me rezultat 3-1 për të kaluar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Anglezët arritën ... Read More

Barazim me gola pas pjesës së parë në ndeshjen Bayern Munich – Liverpool

13/03/2019

Bayern Munich dhe Liverpool pa zhvillojnë një ndeshje më të hapur se sa ajo para tri javësh. Pjesa e parë është mbyllur 1-1. Fillimisht shënuan ... Read More

Formacionet zyrtare, Bayern Munich – Liverpool: Dy skuadrat në sulm nga minuta e parë

13/03/2019

Bayer Munich dhe Liverpooli ishte një nga ndeshjet që u prit me kureshtje pasi shorti i vuri përballë këto klube gjigante. Edhe pse në ndeshjen ... Read More

Bayern – Wolfsburg, formacionet zyrtare

09/03/2019

Bayern Munich do të jetë nikoqir i Wolfsburgut në javën e 25-të të Bundesligas. Kampioni në fuqi i Gjermanisë është duke kaluar nëpër një formë ... Read More

Bayern Munich ia vazhdon kontratën Serge Gnabryt

05/03/2019

Bayern Munich ka njoftuar se është vazhduar kontrata me futbollistin e ri, Serge Gnabry. Lojtari ka rinovua me bavarezët zyrtarisht kontratën deri në vitin 2023. ... Read More

Monchengladbach 1-5 Bayern: Notat e lojtarëve, Lewandowski ylli

02/03/2019

Bayern Munich fitoi ndaj Borussia Monchengladbach në Bundesliga me rezultat 1-5. Për bavarezët golat i shënuan Javi Martinez (3′), Thomas Muller (11′), Robert Lewandowski (47′, ... Read More

Bayerni mposht lehtësisht Monchengladbach, barazon Dortmundin me pikë në krye të tabelës

02/03/2019

Bayern Munich arriti fitore 1-5 ndaj Borussia Monchengladbach në derbin e javës në Bundesliga. Skuadra bavareze ishte dukshëm më e mirë dhe për ta ishte ... Read More

Monchengladbach-Bayern Munich: Formacionet zyrtare, starton Lewandowski

02/03/2019

Bayern Munich do të jetë mysafir i Borussia Monchengladbach në kuadër të xhiros së 24 në Bundesliga. Favorit është skuadra bavareze pasi po kalojnë në ... Read More

Bayerni ndan 85 milionë euro për Lucas Hernandezin

27/02/2019

Bayern Munich do të ketë ndryshime të mëdha në ekip pasi që disa prej lojtarëve do të largohen gjatë verës. Gjiganti gjerman i futbollit raportohet ... Read More