Tag: Mushkolaj

Mushkolaj: Nëse foto e prezantuar nga deputetja Brovina del e manipuluar, dëmtohet rëndë kauza e Kosovës (Video)

16/05/2019

Analisti Imer Mushkolaj ka thënë se nëse fotografia e prezantuar nga zonja Brovina në Kuvendin e Kosovës është e rreme, do të dëmtohet rëndë kauza ... Read More

Daut Haradinaj dhe Imer Mushkolaj përplasen për “veteranët e rrejshëm” (Video)

04/04/2019

Deputeti i AAK-së në Kuvendin e Kosovës, Daut Haradinaj dhe analisti Imer Mushkolaj kanë pasur disa përplasje gjatë emisionit “Debat Plus” me Ermal Pandurin në ... Read More

Mushkolaj: Ka një arsye pse Kosova nuk mund të krahasohet me Las Vegasin për lojërat e fatit (Video)

29/03/2019

Analisti Imer Mushkolaj ka thënë se nuk mund të bëhet krahasimi i lojërave të fatit mes Las Vegasit dhe Kosovës. Mushkolaj në “Debat Plus” me ... Read More

Mushkolaj: SHBA ende nuk po bën presion të lartë për heqjen e taksës (Video)

22/02/2019

Analisti Imer Mushkolaj ka thënë se SHBA ende nuk po bën presion të lartë për heqjen e taksës. Mushkolaj në “Debat Plus” me Ermal Pandurin ... Read More

Ymeri përplaset me Mushkolajn për rolin e Listës Serbe në rrëzimin e mundshëm të Qeverisë (Video)

19/02/2019

Nënkryetari i Partisë Socialdemokrate (PSD) dhe deputeti, Visar Ymeri dhe analisti Imer Mushkolaj kanë debatuar ashpër për rolin e Listës Serbe në rrëzimin e mundshëm ... Read More

Mushkolaj debaton me Limajn, ia përmend punësimin e dhëndrit në ministrinë e drejtuar nga NISMA (Video)

25/01/2019

Analisti Imer Mushkolaj ka debatuar me kryetarin e NISMA Socialdemokrate, Fatmir Limaj, duke akuzuar subjektin e këtij të fundit për punësime në baza partiake. Mushkolaj, ... Read More

Mushkolaj: Ka dyshime se prapa grevës së arsimtarëve qëndrojnë Thaçi dhe PDK (Video)

24/01/2019

Analisti Imer Mushkolaj ka thënë se sindikatat në Kosovë janë të politizuara, por edhe arsimi është i politizuar. Mushkolaj, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin ... Read More

Mushkolaj: Përplasjet LDK-AAK kanë ekzistuar në vazhdimësi (Video)

24/01/2019

Analisti Imer Mushkolaj ka thënë është e çuditshme se pse Qeveria kritikon vetëm LDK-në për dialogun, e jo VV-në. Mushkolaj, në “Debat Plus” me Ermal ... Read More

Mushkolaj: Familjarët e shqiptarëve të vrarë pas lufte, kanë të drejtë të shpresojnë te Gjykata Speciale (Video)

10/01/2019

Analisti Imer Mushkolaj ka thënë se nuk duhet të krijohet përshtypje e keqe për ata persona që u janë vrarë familjarë pas lufte, pse ata ... Read More

Mushkolaj: Washingtoni dhe Brukseli po e duan Hashim Thaçin si lojtarin kryesor në marrëveshje (Video)

20/12/2018

Analisti Imer Mushkolaj ka thënë se letra e Trumpit drejtuar Thaçit ka shtyrë LDK-në të reflektojë sa i përket procesit të dialogut. Ai në “Debat ... Read More

Mushkolaj: Jo rastësisht SHBA e BE po i bëjnë kërkesa Thaçit e jo Haradinajt (Video)

29/11/2018

Analisti Imer Mushkolaj ka thënë se nëse Presidenti dëshiron të rrëzohet Qeveria, ai do të kishte ndikim vendimtar. “Po të mos donte z.Thaçi të krijohej ... Read More

Mushkolaj: Dorëheqja e kryetarëve serbë të komunave veriore, momentum i ri në Kosovë (Video)

28/11/2018

Analisti Imer Mushkolaj thotë se dorëheqja e kryetarëve serbë të komunave veriore është një momentum i ri mes Kosovës dhe Serbisë dhe ka të bëjë ... Read More