Tag: muskujve

Kjo është arsyeja pse ndjeni dhimbje në këmbë gjatë natës

06/12/2019

Tkurrjet e muskujve në pjesën e pulpës së këmbës shkaktojnë dhimbje të forta, sidomos nëse shfaqen gjatë natës.Këto tkurrje fillojnë të shpeshtohen pas moshës 40-50 ... Read More

Mësoni arsyet pse ju ndodh ngërçi i këmbës gjatë natës

06/12/2019

Tkurrjet e muskujve në pjesën e pulpës së këmbës shkaktojnë dhimbje të forta, sidomos nëse shfaqen gjatë natës, shkruan Agroweb, transmeton Express.Këto tkurrje fillojnë të ... Read More

Pesë mënyra për ta luftuar mungesën e vitaminës D gjatë dimrit

08/11/2019

Vitamina D është vitamina, e cila ndihmon zhvillimin sa më të mirë të eshtrave, dhëmbëve dhe muskujve. Mirëpo problemi është se niveli i kësaj vitamine ... Read More

Kujdes: Këto janë shenja se ju mungon vitamina D

23/10/2019

Vitamina D ndihmon në forcimin e eshtrave dhe muskujve, ndërsa mungesa e saj mund të çojë në probleme shëndetësore Mungesa e vitaminës D ka qenë ... Read More

Këto shenja ju tregojnë se ju mungon vitamin D

22/10/2019

Vitamina D ndihmon në forcimin e eshtrave dhe muskujve, dhe mungesa e saj mund të çojë në probleme shëndetësore. Mungesa e vitaminës D ka qenë ... Read More

Tri mënyra për të ndërtuar muskuj, pa e dëmtuar shëndetin

16/07/2019

Shtimi i muskujve mund të jetë frustues, por faktikisht nuk është aq i vështirë nëse veç dini si të veproni. Thjesht duhet të siguroheni se ... Read More

Shkencëtarët thonë se muskujt e fuqishëm mund të zgjasin jetën

24/04/2019

Forcimi i muskujve është një gjë e mirë, por rritja e fuqisë së muskujve mund të jetë edhe më mirë për të jetuar një jetë ... Read More

A është e mundur të fusni në organizëm proteina të tepërta?

21/03/2019

Si makronutrien i momentit dhe i ashtuquajturi material ndërtues i muskujve, proteina është bërë fetish, sa në saje të zinxhirëve të supermarketeve, aq edhe në ... Read More

Ushtrimet më të mira për muskuj barku

19/03/2019

Pjesa e poshtme të barkut kryesisht është vendi më i vështirë për ndërtim të muskujve, madje për shkaqe të qarta Në të vërtetë, njerëzit shpesh ... Read More

Çfarë është paraliza e përkohshme e fytyrës, kush është i rrezikuar dhe si mund të trajtohet

16/03/2019

Shpesh herë na ndodh që të përballemi me vështirësi në lëvizjen e muskujve të fytyrës. Dëmtimi i nervave për arsye të ndryshme mund të çojë ... Read More

Konsumimi i shejkut me proteina para gjumit mund të jetë sekreti për muskuj më të mëdhenj

08/03/2019

Rritja e muskujve gjatë kohës kur flini padyshim se është diçka që e ëndërron secili. Por, me hulumtimet e reja që pohojnë se konsumimi i ... Read More

Valverde: Messi është i gatshëm, do të luajë kundër Bilbaos

08/02/2019

Lëndimet e muskujve janë të kaluara, por thjesht, blaugranat nuk kanë dashur të rrezikojnë me Lionel Messin. Barcelona dhe Real Madridi kanë luajtur baras 1-1 ... Read More