Tag: Musliu

Musliu: Komisioni hetimor parlamentar për deportimin e gjashtë shtetasve turq ka dështuar (Video)

08/05/2019

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu, që është edhe anëtare e Komisionit hetimor parlamentar për deportimin e gjashtë shtetasve turq nga Kosova  Musliu, në “Dossier D” ... Read More

Musliu: Ne nuk jemi komision hetimor por puro politik

08/05/2019

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu, që është edhe anëtare e Komisionit hetimor parlamentar për deportimin e gjashtë shtetasve turq nga Kosova tha se deputeti Driton ... Read More

Musliu: Përveç shkarkimit, Todosijeviq do të duhej të arrestohej

09/04/2019

Betim Musliu nga Instituti i Kosovës për Drejtësi, ka thënë se shkarkimi i ministrit të Administrimit të Pushtetit Lokal, Ivan Todosijeviq, është veprim i pritshëm. ... Read More

Deputetja e PDK-së i kërkon Haradinajt shkarkimin e ministres serbe që e quajti gjenocid ndërhyrjen e NATO-s

24/03/2019

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu, ka kërkuar  nga kryeministri Ramush Haradinaj të shkarkojë zëvendësministren e Drejtësisë, Vesna Mikiq. Pasi një postimi që kjo e fundit ... Read More

Osman Musliu rrëfen bisedën me Shaban Jasharin para sulmit në Prekaz: I thashë, bac me shpirtin tënd bën çfarë të duash, por me fëmijët e gratë… (Video)

05/03/2019

2 minuta më parë / E përditësuar 0Shares Hoxha nga Drenasi, Osman Musliu ka treguar  detaje para sulmit të forcave serbe mbi familjen Jashari në ... Read More

“Jonuz Musliu, lideri i luftës dhe paqes”

20/01/2019

Jonuz Musliu me veprat e tij do të mbetet personalitet i kohës, duke lënë gjurmë të mëdha në historinë e kombit. Kështu u tha në ... Read More