Tag: muzikë

Tayna në pushime, shoqërohet nga ‘dashuritë’ e saj

12/06/2019

Tayna, është një prej rep-artisteve e cila po vazhdon të ketë sukses me muzikë, shkruan lajmi.net. Ajo, përkundër angazhimeve të shumta ka gjetur kohë edhe ... Read More

A e keni ditur, matematika mësohet më lehtë me muzikë

14/05/2019

Për t’i zotëruar operacionet matematikore, propozoni fëmijëve që t’i zgjidhin me muzikë – këshillojnë shkencëtarët e Universitetit të San-Franciskos Pasi që Shkolla e Lartë në ... Read More

Linkin Park me plane për rikthim

21/04/2019

“Linkin Park” po mendojnë të rikthehen me muzikë të re, pas vdekjes së Chester Bennington. Grupi rok amerikan bëri një pushim të zgjatur pasi lideri ... Read More

Indianët argëtojnë qytetarët e Prishtinës

30/03/2019

Ka mbi dy javë që shesheve të Prishtinës dëgjohet muzikë indiane nga dy performues që përmes kësaj, po mundohen të paraqesin kulturën e tyre para ... Read More

Dafina Zeqiri sërish me ndryshim të ri në pamje, shkurton në masë të madhe flokët e saj

19/03/2019

Këngëtarja e njohur, Dafina Zeqiri, është shumë aktive në muzikë me projekte të shumta. “A e man n’men” është kënga e saj më e fundit, ... Read More

Vesa Luma me fotografi provokuese nga shtrati

19/03/2019

Këngëtarja e njohur Vesa Luma, së fundmi shënoi rikthimin e saj në muzikë me një projekt të ri muzikor, në bashkëpunim me Denik Prizrenin. “S’paska ... Read More

Spotify i rikthehet normalitetit, pas ankesave për pamundësi të dëgjimit të këngëve (Foto)

12/03/2019

Shërbimi që ofron muzikë dhe video të ndryshme, Spotify i është kthyer normalitetit pas ankesa te shumta nga përdoruesit nga të gjitha anët e botës. ... Read More

Dua Lipa gjen emrin e saj në targën e një veture në Londër

09/03/2019

Dua Lipa po vazhdon të shijojë suksese të njëpasnjëshme në tregun ndërkombëtar të muzikë muzikës. Së fundmi, ajo me babanë e saj, Dukagjin Lipën, ishin ... Read More

Ekskluzive: “Fortuna” rikthen Tunën me album

28/02/2019

Ajo shënoi fuqishëm rikthimin e saj në muzikë gjatë vitit 2018 me nxjerrjen e dy projekteve muzikore, të cilat ia rikthyen lavdinë e dikurshme. Por ... Read More

Vajza e këngëtares Safete Mustafa, Elsa Hoti është gati për debutim në muzikë

22/02/2019

Jo të paktë janë emrat e sotëm në muzikë, të cilët talentin e kanë trashëguar nga prindërit e tyre muzikantë. E tillë është Elsa Hoti, ... Read More

Almeda bëhet nostalgjike në ditëlindjen e saj dhe përvjetorin e martesës, publikon fotografi nga fëmijëria

13/02/2019

Modelja e famshme shqiptare, e cila po ndërton karrierë edhe në muzikë, Almeda Abazi, po e feston ditëlindjen e 27-të. ‘Miss Tirana 2007’, ‘Miss Albania ... Read More

Madonna rrëfen për varfërinë: Nuk kisha para të blija fustan, u mësova ta qep vet

31/01/2019

Sot ajo është një prej primadonave të muzikës ndërkombëtare. E cilësuar shpesh si Diva e Muzikë Ndërkombëtare, Madonna është një prej artisteve më të adhuruara ... Read More