Tag: muzikën

Meksikë, 900 vetë duke kërcyer, futen në librin e rekordeve Guiness

27/08/2019

Rreth 900 persona kërcyen dhe kënduan me muzikën e mariachi-ve në qytetin meksikan të Guadalajaras, për të vendosur një rekord Guinnes për kërcimin më të ... Read More

S4MM e quan ‘legjendë’ reperin e njohur shqiptar

15/04/2019

S4MM ka treguar se kë prej reperëve të estradës sonë e vlerëson më shumë për muzikën që bën. S4MM është ndër artistt më të pëlqeyer ... Read More

Capital T viziton fëmijët në “Down Syndrome Kosova”

13/03/2019

Reperi i njohur shqiptar, Capital T, është shumë i pëlqyer për muzikën e tij nga të gjitha moshat. Ai është i dashur sidomos edhe nga ... Read More

Poni përlotet nga befasia që i bëri djali në mungesë të sajën për disa ditë

13/03/2019

Këngëtarja labe Poni është shumë e pëlqyer për muzikën e saj. Duke qenë muzikante me profesion, shpesh asaj i bie që të jetë jashtë vendit ... Read More