Tag: muzikës

Rita Ora uron ikonën e muzikës për çmimin e fituar në ‘Billboard music awards’

03/05/2019

Rita Ora uron ikonën e muzikës për çmimin e fituar në ‘Billboard music awards’ Rita Ora me një mesazh për fituesen e çmimit ‘Ikona e ... Read More

Rita Ora uron ikonën e muzikës për çmimin e fituar në ‘Billboards music award’

03/05/2019

Rita Ora uron ikonën e muzikës për çmimin e fituar në ‘Billboards music award’ Rita Ora me një mesazh për fituesen e çmimit ‘Ikona e ... Read More

Mes yjeve botëror, në këngën e “Tokës” këndon edhe kjo shqiptare

19/04/2019

Projekti i madh për mbrojtjen e mjedisit që mblodhi emrat më të njohur nga industria e muzikës, sportit dhe aktrimit, ka edhe një këngëtare shqiptare. ... Read More

E njihni vogëlushin në foto, tani është artist shumë i famshëm

18/04/2019

Seveni është djali i dy këngëtarëve shumë të njohur në skenën e muzikës në Kosovë, Sunaj Saraqi dhe Vera Orucaj. Reperi shqiptar është shumë i ... Read More

Reperi shqiptar krahë yjeve botëror në festivalin “Coachella”

13/04/2019

Këto ditë po mbahet festivali i njohur i muzikës "Coachella". “Coachella” është festival që mbledh në një vend emra të njohur të industrisë së muzikës, ... Read More

Ava Max flet shqip në emisione të huaja, shikojeni

13/04/2019

Ava Max është njëra prej këngëtareve më "IN" në tregun e muzikës ndërkombëtare. “Sweet but Psycho”, është projekti me të cilin korri suksese të mëdha ... Read More

Ja çfarë ka në plan t’i bëjë ‘Apple’ shërbimit ‘iTunes’

11/04/2019

Apple po ndan funksionalitetin e muzikës, televizionit dhe radios nga iTunes. Developerët e njohur të Apple, Guilherme Rambo dhe Steve Troughton-Smith,l kanë verifikuar planet e ... Read More

Rita Ora arrin sonte në Prishtinë

08/04/2019

Këngëtarja Rita Ora do të arrijë sonte në Prishtinë. Ylli i muzikës pop është angazhuar nga Fondi i Kombeve të Bashkuara për Fëmijë dhe me ... Read More

Bebe Rexha zbulon anën e errët të industrisë së muzikës

06/04/2019

Bebe Rexha ka folur për anën e errët të industrisë së muzikës, e cila e la atë në ankth e depresion pasi incizoi këngën e ... Read More

A e ka të ndaluar hyrjen në Amerikë? Flet Xeni

30/03/2019

Këngëtari i muzikës popullore Shkelzen Jetishi – Xeni ka konfirmuar se ka ndalesë të përkohshme për të hyrë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.“Kam ndalesë ... Read More

Këta janë këngëtarët që jemi mësuar t’i shohim gjithmonë në festivale

27/03/2019

Këngëtarët e festivaleve.Adelina Hasani Megjithëse kishte një numër të madh festivalesh të muzikës argëtuese qoftë në Kosovë e Shqipëri, sot vetëm një prej tyre vazhdon ... Read More

Çani shpërthen ndaj Ronela Hajatit: Është këngëtare kot fare, nuk e duroj dot

25/03/2019

Ronela Hajati është një ndër këngëtaret më në zë në tregun shqiptar të muzikës, që shpesh pushton faqet e mediave rozë edhe me fotot e ... Read More