Tag: muzikore

Ja kush janë këngëtarët më seksi të estradës sonë, sipas qytetarëve

21/04/2019

Qytetarët kanë treguar se kush mendojnë se janë këngëtarët më seksi të skenës muzikore shqiptare. Në rubrikën “VoxPop” të emisionit “Mirage”, qytetarët janë pyetur se ... Read More

Dua Lipa: Gratë në muzikë një ditë do të ndjehen të barabarta me burrat

14/04/2019

Dua Lipa ka shpresa të mëdha për barazinë gjinore në të ardhmen. Këngëtarja hyri në skenën muzikore në fund të vitit 2015 me këngën “Be ... Read More

Dafina Rexhepi lë anash muzikën për t’u marrë me boks

11/04/2019

Dafina Rexhepi po merret me boks. Këngëtarja shqiptare, Dafina Rexhepi, karrierën muzikore e nisi me një sukses të madh, mirëpo rrugëtimin e saj në këtë ... Read More

E pyesin për duetin e radhës, Stine jep përgjigjen e prerë

06/04/2019

Reperi shqiptar, Stine brenda një muaji solli tri projekte muzikore apo më mirë të themi tri bashkëpunime. Artisti i njohur shqiptar, Stine brenda një muaji ... Read More

Edona Llalloshi së shpejti sjell këngën e re, këto janë detajet

05/04/2019

Edhe një këngë e re po i shtohet skenës muzikore shqiptare. Këngëtarja, Edona Llalloshi ka paralajmëruar projektin e ri që pritet të publikohet së shpejti, ... Read More

Beyonce bashkëpunon me Adidas

05/04/2019

Beyoncé jo vetëm që fiton Grammy-in dhe lëshon hite muzikore një nga një, ajo së fundmi vendosi të ndryshojë edhe botën e modës. Kohët e ... Read More

Edhe Dhurata Dora me këngë të re, ja me kë po bashkëpunon

04/04/2019

Edhe një këngë e re nga Dhurata Dora pritet t'i shtohet skenës muzikore shqiptare. Këngëtarja shqiptare, Dhurata Dora ka bashkëpunuar me artistin, Soolking për projektin ... Read More

2Ton bashkëpunon me këtë emër të njohur për këngën e re

03/04/2019

Reperi ferizajas, 2Ton ka paralajmëruar projektin e ri muzikor. E në këtë projekt 2Ton ka bashkëpunuar me reperin nga Shqipëria, Don Phenom, shkruan lajmi.net. “Ciao ... Read More

Shkencëtarët: Dëgjimi i këtij zhanri të muzikës iu mbron nga pickimi i mushkonjave

02/04/2019

Prodhimet muzikore të ‘playlist’-ës ‘Dubstep’ nga DJ-i Skrillex mund të ofrojë mbrojtje efektive kundër pickimit të mushkonjave, sipas një studimi të ri. Një ekip ndërkombëtar ... Read More

A do t’i rikthehet muzikës Aida Baraku? – tregon Armendi

26/03/2019

Pas një kohe shumë të gjatë larg skenës muzikore, Armend Rexhepagiqi është rikthyer.Këngëtari i shumë hiteve të pavdekshme, qëndron prapa albumit të Tunës me titull ... Read More

Tayna tërheqëse në imazhet e fundit nga Tajlanda: Shijojeni çdo moment të jetës tuaj sepse është shumë e shkurtër

19/03/2019

Tayna ishte sensacioni i vitit të kaluar në industrinë muzikore shqiptare duke sjell këngë pas kënge. Këngëtarja shqiptare së fundi ka sjell videokëngën, “Kce”, dhe ... Read More

Ava Max ndihet e privilegjuar që po krahasohet me Lady Gagan

18/03/2019

Ava Max tashmë është bërë emër edhe në industrinë muzikore ndërkombëtare duke iu shtuar listës së këngëtareve shqiptare që janë bërë të famshme. Këngëtarja që ... Read More