Tag: mysafir

Pacolli në iftarin e parë pret gjeneralin amerika timothy Orr

06/05/2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli ka pritur sonte mysafir gjeneralin amerikan Timothy Orr dhe delegacionin nga shteti amerikan i Iowa-s. Pacolli, ... Read More

Shkrimtari i njohur serb: Serbia nuk mund ta rikthejë Kosovën

05/05/2019

Një nga shkrimtarët më të njohur serbë, Svetisllav Basara, ishte mysafir në emisionin “Të dielën në dy” të televizionin kroat HRT. Basara gjithashtu foli për ... Read More

Watford – Arsenal, formacionet zyrtare

15/04/2019

Arsenal do të ketë një përballje të vështirë në javën e 34-të në Premierligë. Arsenal do të jetë mysafir i Watfordit në kuadër të përballjes ... Read More

Schalke – Werder Bremen, formacionet zyrtare

03/04/2019

Werder Bremen janë mysafir të Schalkle në ndeshjen e vlefshme çerekfinale të Kupës së Gjermanisë. Për skuadrën e Werder Bremen nga minuta e parë do ... Read More

Milaim Zeka: Sjellja banale dallon prej fjalorit banal

01/04/2019

21:23 | 04/01/2019 Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka, ishte së fundmi mysafir në 'Mirage'. Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhës e Nismës ... Read More

Vazhdon magjia e Messit, Barca nënshtron Betisin

17/03/2019

Barcelona nuk ka pasur probleme në ndeshjen e zhvilluar si mysafir i Real Betisit, të cilën e ka fituar me rezultat 4-1. Gjithçka nisi nga ... Read More

Formacionet startuese: Barca luan për fitore ndaj Betisit

17/03/2019

Barcelona është mysafir i Real Betisit në ndeshjen javës së 28-të në kampionatin spanjoll. Katalunasit janë në krye të tabelës me shtatë pikë më shumë ... Read More

Notat e lojtarëve: Fulham 1-2 Liverpool, Mane lojtar i ndeshjes

17/03/2019

Liverpooli ka arkëtuar pikë të plota në ndeshjen e zhvilluar si mysafir i Fulhamit në Ligën Premier. Redsat ishin skuadrat më e mirë në këtë ... Read More

Liverpooli mposht Fulhamin dhe ngjitet sërish në vend të parë

17/03/2019

Liverpooli ka regjistruar fitore prej 2-1 si mysafir i Fulhamit në Craven Cottage, në ndeshjen e javës së 31-të në Ligën Premier. Rasti i parë ... Read More

Notat e lojtarëve: Spal 2-1 Roma, zhgënjejnë Kluivert dhe El Shaarawy

16/03/2019

Roma ka pësuar humbje befasuese si mysafir i Spalit në ndeshjen e javës së 28-të në kampionatin italian. Duke qenë skuadra fituese, vendasit kanë marrë ... Read More

Formacionet startuese: Roma synon tri pikët ndaj Spalit

16/03/2019

Roma është mysafir i Spalit në Stadio Paolo Mazza, në ndeshjen e javës së 28-të në kampionatin italian. Trajnerët Leonardo Semplici dhe Claudio Ranieri i ... Read More

Golden Eagle Ylli fiton bindshëm ndaj Lipjanit

10/03/2019

Golden Eagle Ylli ka regjistruar fitore bindëse (96-64) në ndeshjen e zhvilluar si mysafir i Lipjanit, e vlefshme për javën e 20-të në Superligën e ... Read More