Tag: myslimanë

Gold Ag në krahët e nënës, ju uron festën e bajramit

04/06/2019

Reperi Gold AG ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit, shkruan lajmi.net. Këngëtari përmes një postimi të ndarë në Instagram, ku ... Read More

Meta: Respekt të thellë ndaj të gjithë besimtarëve shqiptarë

07/05/2019

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ka uruar besimtarët myslimanë për Muajin e Madhërishëm të Ramazanit. Presidenti ka marrë pjesë në darkën e iftarit, ... Read More

Kryeministri Rama uron myslimanët: Agjërim të mbarë!

06/05/2019

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka uruar besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit. Duke postuar një foto të xhamisë Et’hem Beut në Tiranë ai uron ... Read More

Çfarë preferohet të hani për iftar dhe syfyr?

05/05/2019

Gjatë kohës së iftarit dhe syfyrit në muajin Ramazan, familjet myslimane mblidhen për ta shijuar një shujtë të jashtëzakonshme. Pas së gjithave, nuk ka mënyrë ... Read More

Mesazhi i myftiut Tërnava për Ramazan: Të bashkohemi të gjithë për të mirën e vendit!

05/05/2019

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë me rastin e fillimit të muajit të shenjt të Ramazanit. Në mesazhin e tij ... Read More

Bashkësia Islame e Turqisë financon 12 gra ligjëruese në xhamitë e Kosovës (Video)

16/10/2018

Dhjetëra gra myslimane në Kosovë mbajnë ligjërata mësim-besimi nëpër xhami dhe 12 prej tyre paguhen nga Bashkësia Islame e Turqisë. Predikimi i fesë edhe nga ... Read More

Kurban Bajrami, ambasada e SHBA në Tiranë uron besimtarët myslimanë

21/08/2018

Ambasada e SHBA-së në Tiranë uroi sot gjithë besimtarët myslimanë me rastin e festës së Kurban-Bajramit, duke thënë se kjo është festë që simbolizon, midis ... Read More

Meta: Kurban-Bajrami, festë që dëshmon bashkëjetesën e shkëlqyer ndërfetare

21/08/2018

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka përgëzuar besimtarët myslimanë me rastin e festës së Kurban-Bajramit, duke shprehur besimin që ditë të tilla të sjellin më ... Read More

Mijëra besimtarë falin namazin në sheshin “Skënderbej” në Tiranë

21/08/2018

Besimtarët myslimanë po festojnë sot një nga ditët më të rëndësishme të kalendarit Islam, Kurban Bajramin. Në Mekë ndodhen tashmë mbi 2 milionë besimtarë nga ... Read More

Kurti: Festa e Kurban Bajramit është për solidaritet, begatia e mirëqenia duhet të jenë e drejtë për secilin

21/08/2018

Kryetari i Vetëvendosjes Albin Kurti ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Kurban Bajramit. Nga Bashkësia Islame e Kosovës (BIK) Kurti ka thënë se begatia ... Read More

Me pamje të xhamive të Shqipërisë, Rama uron Kurban Bajramin (Video)

21/08/2018

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, u ka uruar festën e Kurban Bajramit besimtarëve myslimanë, me disa pamje nga punët që janë bërë për rimëkëmbjen e ... Read More

Thaçi uron besimtarët myslimanë për festën e Kurban Bajramit

20/08/2018

  Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë me rastin e festës së Kurban Bajramit. “Të gjithë besimtarëve të besimit islam ... Read More