Tag: Naim

Qendra e PDK-së ia dha mbështetjen, por kryetar u zgjodh dikush tjetër

20/05/2019

Naim Bazaj para zgjedhjes për të parin e PDK-së në Drenas kishte marrë mbështetjen e nivelit qendror të partisë së tij, por ai nuk arriti ... Read More

Mesazhi i myftiut Tërnava për Ramazan: Të bashkohemi të gjithë për të mirën e vendit!

05/05/2019

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë me rastin e fillimit të muajit të shenjt të Ramazanit. Në mesazhin e tij ... Read More

Rashiti: Evropa e ka kuptuar se pa zgjidhjen e problemeve Kosovë-Serbi, nuk ka perspektivë dhe paqe në Ballkan (Video)

02/05/2019

Naim Rashiti nga Grupi për Hulumtimin e Politikave në Ballkan ka thanë se në Evropë është kuptuar mirë se pa u zgjidhur çështja Kosovë – ... Read More

Rashiti: Kosova dhe Serbia nuk kanë guxim që të arrijnë një marrëveshje (Video)

02/05/2019

Drejtori i Grupit për Hulumtimin e Politikave në Ballkan, Naim Rashiti, në një intervistë për emisionin“Përballje ditore” në Telegrafi.com me gazetarin Muhamet Hajrullahu, ka folur ... Read More

Myftiu Tërnava uron Pashkët

21/04/2019

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava me rastin e festës së Pashkëve, ka uruar të gjithë besimtarët e besimit katolik, duke thënë se festat fetar gjithherë ... Read More

Naim Abazi dhe Mihrije Braha në pushime, çifti shprehin dashurinë ndaj njëri-tjetrit në Maldive

23/02/2019

Mihrije Braha dhe Naim Abazi janë emra të njohur të skenës. Por, me kalimin e viteve, duket se nuk po ndikon kjo në harmoninë e ... Read More

A ka gjasa për një marrëveshje Kosovë-Serbi?

10/02/2019

Analisti i Grupit Ballkanik për Politikat e Zhvillimit, Naim Rashiti, në intervistë për DW, flet sesi do të dukej një marrëveshje finale Kosovë-Serbi dhe pse ... Read More

Jep dorëheqje Naim Vrenezi, zëdhënësi i Ministrisë së ekonomisë

08/11/2018

8 Nëntor 2018 / 0:53 Ka dhënë dorëheqje zëdhënësi i Ministrisë së ekonomisë, Naim Vrenezi. Vendimin për dorëheqjen e tij, Vrenezi e ka berë të ... Read More