Tag: natën

Këshillat që iu ndihmojnë të zgjoheni herët në mëngjes

01/05/2019

Tipat e njerëzve që pëlqejnë të qëndrojnë deri natën vonë, e kanë më të vështirë të zgjohen në mëngjes. Megjithëse shumë prej nesh e konsiderojnë ... Read More

Efektet e dëmshme anësore që i kanë pilulat e gjumit

17/04/2019

Vështirësia për të fjetur natën mund të vijë si pasojë e problemeve fizike apo mendore. Jeta moderne, stili i zënë i jetesës dhe stresi janë ... Read More

Bastisen 10 lokale në Pejë, katër shtetase të Shqipërisë shoqërohen në polici

14/04/2019

Në një operacion të realizuar, në natën mes të shtunës dhe të dielës, në disa lokale të Pejës, janë bastisur disa lokale të dyshuara për ... Read More

Këshillat që duhet t’i ndiqni për gjumë kualitativ

05/04/2019

Problemet për të rënë në gjumë natën mund të jenë frustuese dhe bezdisëse, duke ju lënë të ndiheni të shqetësuar dhe brengosur tërë natën. Mungesa ... Read More

Ka filluar llogaritja verore e kohës, akrepat sot 60 minuta para

31/03/2019

Sot, në natën mes të shtunës dhe të dielës (30-31 mars) ka filluar llogaritja verore e kohës, dhe ora ka shkuar 60 minuta përpara. Momenti ... Read More

Kjo është kënga e plotë e Shkurtes dhe Gresës që e kënduan për herë të parë në kënagjeq

28/03/2019

Mbrëmë Gresa Behluli ka bajtur natën e kënagjeqit.Një natë e gjatë dhe me mjaft e hareshme ka mbretëruar mbrëmë në kënagjeqin e vajzës së këngëtares ... Read More

Besa Kokëdhima shtrihet në spital, kritikon inferimieret për trajtimin

06/03/2019

Këngëtarja e njohur, Besa Kokëdhima, natën e mbrëmshme e kaloi ndryshe nga të tjerat. Si shkas i gripit virusal, ajo u detyrua të qëndrojë në ... Read More

Westbrook thyen rekordin 50-vjeçar të Chamberlainit

12/02/2019

Në natën ndërmjet të hënës dhe të martës, u luajtën nëntë ndeshje të ligës NBA. Russell Westbrook i Oklahoma City Thunder theu edhe një rekord ... Read More

Dëshmitarët flasin për masakrën e 3 dhe 4 shkurtit të vitit 2000 në veri të Mitrovicës

03/02/2019

Natën mes 3 dhe 4 shkurtit të vitit 2000 në veri të Mitrovicës, të ashtuquajturat ‘Rojat e urës’, vranë 10 shqiptarë, në mesin e të ... Read More

Sot bëhen 19 vjet nga nata e tmerrit në veri të Mitrovicës

03/02/2019

Sot bëhen plot 19 vjet nga masakra që ndodhi natën mes 3 dhe 4 shkurtit të vitit 2000 në veri të Mitrovicës, me ç’rast ‘Rojat ... Read More

Banderas dhe Kimpel shkëlqejnë në tapetin e kuq të “Critics Choice Awards”

14/01/2019

Natën e kaluar në Santa Monica u mbajt ceremonia e ndarjes së çmimeve Critics Choice Awards. Aktori i famshëm Antonio Banderas (58) dhe e dashura ... Read More

Dita e tretë e ngujimit të studentëve në Tiranë

12/01/2019

Në ditën e tretë të protestës, studentë të Juridikut kanë kaluar natën të ngujuar në fakultet. Mësohet se një grup i vogël studentësh kishin kaluar ... Read More