Tag: natyral

Këto janë gabimet që ju plakin më shpejt

11/12/2019

Plakja është një proces natyral, i cili ndodhë dhe njeriu nuk mund ta evitoj.Megjithatë, ne kemi në dore disa faktorë, të cilët mund ta parandalojnë ... Read More

Njihuni me benefitet e shumta të qepës

14/11/2019

Qepët janë një ilaç natyral për të vjellat dhe një antibiotik i përgjithshëm që stimulon sistemin imunitar. Ka veti antibiotike dhe antiseptike dhe kuercetina, e ... Read More

Lëngu i kumbullave, kura më e mirë kundër kancerit të zorrëve

04/10/2019

Lëngu i kumbullave është një ndër pijet që funksionin më së miri si ilaç natyral kundër konstipacionit, por kjo nuk është gjithçka për të cilën ... Read More

Askush nuk ju ka treguar më parë për këto efekte magjike të qepës

21/08/2019

Qepët janë ilaç natyral për shërimin e shumë sëmundjeve.Qepa vjen nga familja e Alliumit dhe është e pasur me sulfur, gjë që e furnizon atë ... Read More

5 Arsye se pse perëndimi i diellit është ilaç natyral

06/08/2019

A e keni ditur se të shikosh perëndimin e diellit konsiderohet si një ilaq natyral për shëndetin mental dhe fizik? Janë bërë shumë studime të ... Read More

Mbroni trupin nga toksinat: Recetë e deodorantit natyral

26/06/2019

Përveç se ua mbron trupin tuaj nga toksinat dhe ua ofron aromën e pastër, deodoranti natyral mban erën e këndshme në 72 orë. Përbërësit të ... Read More

Shmangni djersitjen e tepërt me anë të këtyre metodave

17/06/2019

Djersitja është një proces natyral dhe shumë i dobishëm për organizmin. Mirëpo ajo ka një aromë të pakëndshme, sidomos gjatë sezonës së verës. Djersitja është ... Read More

Doza e duhur e qumështit të bletës, jetik për shëndetin

19/05/2019

Qumështi i bletës është një produkt natyral që ka aftësi të mrekullueshme në uljen e tensionit të gjakut, kolesterolit dhe për shëndetin e mëlçisë. Sipas ... Read More

Lakra, super-ushqimi që trajton ulcerën në lukth, e detoksikon mëlçinë dhe e ndalon inflamacionin

08/02/2019

Lakra përmban pak kalori, por ka sasi të madhe të fibrave, andaj është përforcues natyral i shëndetit që është përdorur me mijëra vite. Ky super-ushqim ... Read More

Nëse sqetullat dimrit ju kruhen shumë – ndoshta është fjala për këtë infeksion të pakëndshëm

07/01/2019

Djersitja është proces natyral i cili është i mirë për trupin tonë, mirëpo të kruarit na krijon situatë të pakëndshme dhe nervozë Jemi mësuar të ... Read More