Tag: ndaj

Pija që lufton sëmundjet e zemrës

16/06/2019

Arteriet janë ato që transportojnë gjakun e pasuruar me oksigjen në çdo pjesë të trupit, ndaj nëse ato mbartin “papastërti” qarkullimi i gjakut do të ... Read More

Maska e duhur për flokë të fortë dhe të shëndetshëm

16/06/2019

Padyshim se flokët kanë një rol të rëndësishëm në bukurinë e femrave, ndaj edhe kërkojnë kujdesin e duhur.Mirëpo për të pasur flokë të fortë dhe ... Read More

Pija magjike që lufton sëmundjet e zemrës

13/06/2019

Arteriet janë ato që transportojnë gjakun e pasuruar me oksigjen në çdo pjesë të trupit, ndaj nëse ato mbartin “papastërti” qarkullimi i gjakut do të ... Read More

Kjo është pija magjike që lufton sëmundjet e zemrës

13/06/2019

Arteriet janë ato që transportojnë gjakun e pasuruar me oksigjen në çdo pjesë të trupit, ndaj nëse ato mbartin “papastërti” qarkullimi i gjakut do të ... Read More

Fitorja e Kosovës, ja çfarë është duke ndodhur në rrugët e Prishtinës

10/06/2019

23:37 | 10 Qershor 2019 23:37 | 10 Qershor 2019 Fitorja e Kosovës në ndeshjen ndaj Bullgarisë ka gëzuar kosovarët. Në Prishtinë qytetarët festuan edhe ... Read More

Largojeni yndyrën në gjak, me këto metoda të thjeshta

09/06/2019

Niveli i lartë i yndyrave në gjak rrit rrezikun e sëmundjeve të zemrës dhe rezistencën ndaj insulinës.Nëse niveli i yndyrave është mbi 200 mg/dl atëherë ... Read More

Si ta largoni yndyrën në gjak

05/06/2019

Niveli i lartë i yndyrave në gjak rrit rrezikun e sëmundjeve të zemrës dhe rezistencën ndaj insulinës, po ashtu përbënë pikënisjen e shumë sëmundjeve dhe ... Read More

Gabimet që i bëni në mëngjes dhe që duhet t’i eliminoni

29/05/2019

Por duhet të kuptoni që momenti kur zgjohemi është edhe më i rëndësishmi gjatë ditës, ndaj duhet bërë në një mënyrë që të mos keni ... Read More

Shkencëtarët zbulojnë përbërësin që vret superbakteret

28/05/2019

Shkencëtarët zbulojnë përbërjen e “zbulimit” që mund të vrasë superbakteret që janë rezistuese ndaj barnave normale dhe një ditë mund të kërcënojnë njerëzimin.Ata gjetën një ... Read More

Aktakuzë për rrezikim të trafikut publik dhe mbikëqyrje të pandërgjegjshme të trafikut publik

27/05/2019

Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti Përgjithshëm, sot, ka ngritur aktakuzë ndaj të pandehurve M.A., për shkak të veprës penale ‘’Rrezikim i trafikut publik’’ dhe të ... Read More

Torino fiton derbin, por pak shpresa për Evropë

26/05/2019

16:56 | 26 Maj 2019 16:56 | 26 Maj 2019 Torino e ka fituar derbin ndaj Lazios me rezultat 3-1. Vendasit me një ndeshje fantastike ... Read More

I kërkon gruas myslimane që të heqë shaminë, mjeku në telashe

26/05/2019

Bashkëshorti i pacientes bëri një denoncimi ndaj spitalit, Royal Stoke University Hospital, duke bërë që mjeku të vihet nën akuzë për diskriminim, duke rrezikuar që ... Read More