Tag: ndajnë

Instagram prezanton aftësinë e shtimit të teksteve të këngëve në Instagram Stories

07/06/2019

Instagram ka prezantuar në heshtje një aftësi të re që lejon përdoruesit të shtojnë tekstet kur ata ndajnë këngët në Storiet e tyre, duke përdorur ... Read More

Perdet e spitaleve bartëse të baktereve rezistente

14/04/2019

Perdet që ndajnë shtretërit e të sëmurëve në shumë spitale, të konceptuar për të ruajtur privatësinë, mund një jenë një kërcënim serioz për shëndetin tonë. ... Read More

Përjetësisht në memorien shqiptare, Bllaca 99′

07/04/2019

Sa herë vie pranvera, në kujtesën tonë na sjell lule me aromë gjaku. Na ndajnë dy dekada, nga episodet e tmerrit të cilat, nuk mbaruan ... Read More

Messi rrezikon Pelen, shumë afër t’ia thyejë rekordin legjendës braziliane

01/04/2019

Vetëm 50 gola e ndajnë rekordin e Peles nga Lionel Messi, i cili mrekullinë mund ta bëjë qysh në edicionin e ardhshëm.Lionel Messi nuk ka ... Read More

Ky do të jetë gjyqtari kryesor për ndeshjen Kosovë – Bullgari

25/03/2019

Katërshja e gjyqtarëve nga Lituania, në krye me gjyqtarin kryesor Gediminas Mažeika, do ta ndajnë drejtësinë në ndeshjen hapëse të Kosovës kundër Bullgarisë në Grupin ... Read More

Shkenca: Meshkuj, motra ju bën person më të mirë

18/02/2019

Shumica e vëllezërve e motrave e ndajnë një lidhje urrejtje e dashurie, të paktën gjatë viteve kur janë duke u rritur. Në fakt, ka shumë ... Read More

Pas presioneve të aktorëve dhe regjisorëve, Oscar do të ndajë çmimet gjatë transmetimit “live”

18/02/2019

Organizatorët e ceremonisë së çmimeve Oscar fillimisht kishin për synim që t’i ndajnë katër çmime gjatë transmetimit të reklamave, por gjithçka ka ndryshuar pas kundërshtimit ... Read More

Jeta pas divorcit: Ai humb miqtë, ndërkaq ajo ndryshon dukjen

10/02/2019

Pas divorcit femrat kanë nevojë që ndjenjat e tyre më të thella t’i ndajnë me miqtë dhe kështu “çlirojnë shpirtin” nga dhembja e cila i ... Read More

Ish-gruaja dhe ish-e dashura provokojnë këngëtarin Stine, pozojnë së bashku në Instagram

07/02/2019

Këngëtari i njohur, Stine, njoftoi këtë fillim vit se ai dhe ish-bashkëshortja e tij vendosën t’i ndajnë rrugët. Ata e bënë këtë njoftim përmes rrjeteve ... Read More

Ilir Latifi-Corey Anderson, momente më të mirë nga duelet e fundit

29/12/2018

Pak orë na ndajnë nga meçi mes Ilir Latifit dhe Corey Anderson në mbrëmjen e UFC 232. Shqiptari i vetëm në UFC ka pesë fitore ... Read More

Rikthimi i madh i Dafinës në skenë në vitin 2018

16/12/2018

Vetëm 16 ditë na ndajnë nga përfundimi i vitit 2018, vit ky që për skenën muzikore shqiptare ishte shumë i pasur me këngë të reja. ... Read More

Cardi B konfirmon ndarjen nga Offset

06/12/2018

Cardi B dhe Offset kanë vendosur që të ndajnë rrugët. Pas më shumë se një vit si të martuar, çifti i fuqishëm i shoubizt kanë ... Read More