Tag: ndalimin

WhatsApp do të punojë në telefonat e ri Huawei

13/06/2019

Kompanitë e mëdha amerikane, të tilla si Google dhe Facebook, kanë vendosur të respektojnë ndalimin ndaj Huawei në përputhje me kërkesat e qeverisë amerikane dhe ... Read More

Huawei, një milion telefona me sistemin HongMeng OS

11/06/2019

Pas përballjes me ndalimin e SHBA-së për përdorimin e sistemit operativ Google Android, Huawei po punon për të zhvilluar, testuar dhe publikuar sistemin e vet ... Read More

ATK ka nisur me revokimin e licencave të lojërave të fatit

02/05/2019

Më 10 maj hyn në fuqi Ligji për Ndalimin e Lojërave të Fatit. Administrata Tatimore e Kosovës njofton të gjithë opinionin dhe subjektet ekonomike, se ... Read More

Arianit Koci: Mbyllja e lojërave të fatit, shkelje e rëndë e të drejtave pronësore (Video)

28/03/2019

Avokati Arianit Koci, ka kritikuar vendimin e Kuvendit për ndalimin e lojërave të fatit në Kosovë. Koci, në emisionin “Debat Plus” me Ermal Pandurin në ... Read More

Qeveria e Kosovës aprovoi projektligjin për ndalimin e lojërave të fatit

26/03/2019

Qeveria e Kosovës ka aprovuar projektligjin për ndalimin e lojërave të fatit. Në mbledhjen e Qeverisë, kryeministri Ramush Haradinaj tha se me këtë projektligj ndalohet ... Read More

Kuvendi nuk miraton deklaratën që dënon ndalimin e deputetit Petroviq

15/12/2018

Kuvendi i Kosovës nuk ka mundur të miratojë sonte deklaratën, që dënon ndalimin e deputetit serb, Sllobodan Petroviq, nga shërbimi sekret serb. 60 deputetë votuan ... Read More

Rahoveci ndalon për një muaj përdorimin e mjeteve piroteknike

11/12/2018

Kryetari i komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, ka nënshkruar urdhëresën për ndalimin e përdorimit të produkteve piroteknike në këtë komunë. Bazuar në piken 3 të ... Read More

Ymeri: Ndalimi i deputetit Petroviq nga autoritetet e Serbisë është shqetësues, Kosova duhet të reagojë

10/12/2018

Nënkryetari i Partisë Social Demokrate, Visar Ymeri ka reaguar sot lidhur me ndalimin dhe marrjen në pyetje nga autoritetet serbe të deputetit të Kosovës, Sllobodan ... Read More

Deputeti i Kosovës, Petroviq, tregon se për çfarë e pyetën zyrtarët e BIA-s: Jam në gjendje shoku

09/12/2018

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Sllobodan Petroviq, ka rrëfyer për ndalimin që i është bërë të shtunën nga Policia e Serbisë në pikë-kalimin kufitar në ... Read More

Pas Kuvendit edhe Qeveria dënon ashpër ndalimin e deputetit Petroviq në Merdare

08/12/2018

Pas Kuvendit edhe Qeveria e Kosovës, ka reaguar për ndalimin e deputetit Slobodan Petroviq, në vendkalimin kufitar në Merdare. Qeveria e Republikës së Kosovës me shqetësim ka ... Read More

Shqipëria nga sot ndalon importin e veturave të përdorura që janë prodhuar para vitit 2009

02/12/2018

Sot hyn në fuqi vendimi për ndalimin e importit të automjeteve të përdorura që janë prodhuar para vitit 2009. Drejtoria e Përgjithshme e Doganave risjell ... Read More

Automjetet që nuk do lejohen të importohen në Shqipëri

01/12/2018

Nesër hyn në fuqi vendimi për ndalimin e importit të automjeteve të përdorura që janë prodhuar para vitit 2009. Drejtoria e Përgjithshme e Doganave risjell ... Read More