Tag: ndalojë

YouTube iu mundëson shfrytëzuesve, më shumë kontroll mbi materialet që i shikojnë (Foto)

26/06/2019

Në mënyrë që të ndalojë përmbajtjen e dëmshme, në algoritmit që rekomandon video të ndryshme, YouTube ka bërë disa ndryshime shumë të mira. Me anë ... Read More

Ja si ta ndaloni gjakderdhjen brenda 10 sekondave

01/06/2019

Aplikimi i piperit të kuq direkt në plagë të hapur, ndalon gjakderdhjen.Piperi i kuq mund të ndalojë gjakderdhjen në më pak se një minutë në ... Read More

WhatsApp nuk do funksionojë në miliona celularë

10/05/2019

WhatsApp ka njoftuar se do ndalojë së funksionuari në të gjithë celularët Ëindoës për gjashtë muaj.Aplikacioni i mesazheve nuk do të punojë tek celularët e ... Read More

Rakitic: Yjet e Barcës do të zgjohen nga gjumi me dhimbje koke

28/04/2019

Ylli i Barcelonës, Ivan Rakitic, ka thënë se ndeshja kundër Liverpool nuk do t’i ndalojë shokët e skuadrës që të festojnë për titullin e kampionit ... Read More

Youtube ndalon komentet në videot për fëmijë (Foto)

01/03/2019

Në përpjekje që të mbrojë sa më shumë fëmijët dhe familjet, Youtube kërkon të ndalojë shkëmbimin e komenteve nga shfrytëzuesit nën 18-vjeçarë. Shumë brende ndaluan ... Read More

WhatsApp krijon limite për të ndaluar përhapjen e lajmeve të rreme

21/01/2019

Në përpjekje të ndalojë përhapjen e lajmeve të rreme, WhatsApp do të krijojë limite te reja, sa i përket numrit të njerëzve më të cilën ... Read More

Viruset mund të infektojnë miliona kompjuterë gjatë vitit që vjen, kur Microsoft ndalon mbështetjen për Windows 7 (Foto)

15/01/2019

Microsoft do të ndalojë mbështetjen për Windows 7, gjatë fillimit të vitit që vjen, duke i lënë shumë kompjuterë në rrezik nga infektimi prej viruseve ... Read More

Korçë, policia ndalon 6 emigrantë të paligjshëm

03/12/2018

Policia Kufitare ka mundur të ndalojë 6 emigrantë që kishin hyrë në mënyrë të paligjshme në territorin shqiptar. Emigrantët, origjina e të cilëve nuk bëhet ... Read More

Instagram do të largoj llogaritë e rrejshme nga platforma

20/11/2018

Tani Instagram është zotuar se do të ndalojë përdoruesit e rrejshëm nga rritja e popullaritetit të tyre, të cilët blejnë ndjekës dhe përdorin aplikacione të ... Read More

Edhe Pharrell Williams ia ndalon Donald Trumpit që t’ia shfrytëzojë këngët për mitingjet politike

30/10/2018

Pharrell Williams ka urdhëruar Donald Trumpin që të ndalojë së lëshojë muzikën e tij në mitingje. “Happy” është një ndër hitet e këngëtarit amerikan, i ... Read More

Në veri sekuestrohen 24 vetura pa targa, qytetarët ankohen se aksioni u bë pa paralajmërim

04/10/2018

Aksioni i Policisë së Kosovës, që ta ndalojë qarkullimin pa targa në veri të vendit, ka filluar të japë rezultate. Që nga 24 shtatori, kur ... Read More

Greqia dëbon dy diplomatë rusë

11/07/2018

11 July 2018 / 11:22 Greqia do të dëbojë dy diplomatë rusë dhe do të ndalojë hyrjen në dy të tjerëve për veprimtari që nuk ... Read More