Tag: ndaluar

Huaweit i ndalohet përdorimi i kartave SD dhe microSD

26/05/2019

Huaweit i është ndaluar të jetë anëtar i SD Association, grupit përgjegjës për standardizimin e kartave SD dhe microSD. Ky ndryshim do të thotë se ... Read More

Policia gjen armë gjatë kontrollit të një makine

24/05/2019

​Njësiti policor ka ndaluar një veturë BMW me targa vendore me ngasës mashkull në lagjen “Dardania” në kryeqytet. Gjatë kontrollit në çantën e dorës është ... Read More

Prokuroria publikon inicialet e personave të arrestuar për fajde gjatë aksionit të sotëm të policisë

20/05/2019

Prokuroria Themelore në Prishtinë, Departamenti i Krimeve të Rënda, sot ka ndaluar personat me inicialet I.O., I.B., A.Th., M.M., Rr.H., E.L., dhe Z.J., me dyshimin ... Read More

Voziti 304 km/h në autostradën “Ibrahim Rugova”, policia e dënon me 300 euro, ndalim vozitje dhe heqje të pikëve

20/05/2019

Policia e Kosovës ka ndaluar një person pasi që i njëjti me veturën e tij kishte zhvilluar shpejtësi 304 km/h në Autostradën “Ibrahim Rugova”, duke ... Read More

Kërkohet paraburgim ndaj pesë të dyshuarve që u kapën me një kilogram drogë

19/05/2019

Prokuroria Themelore në Gjilan, gjatë ditës së djeshme ka ndaluar 5 persona, në mesin e tyre dhe një i mitur, për shkak të dyshimit se ... Read More

San Francisko ndalon përdorimin e teknologjive për njohjen e fytyrës

15/05/2019

Ligjvënësit në San Francisko kanë votuar për të ndaluar përdorimin e teknologjisë për njohjen e fytyrës. Ky është qyteti i parë amerikan që e miraton ... Read More

Pamjet e reja nga grabitja në Rinas, tregojnë se si u futën grabitësit në pistë të pa shqetësuar

06/05/2019

Rreth një muaj nga grabitja e Rinasit, deri tani policia ka ndaluar 6 persona, ndërsa thuhet se hetimet janë në vazhdim. Sipas autoriteteve po punohet ... Read More

Mozzik ndalohet nga Policia e Kosovës

30/04/2019

Reperi Mozzik është ndaluar nga Policia e Kosovës. Dy vëllezërit Aliu, Mozzik dhe Getinjo aktualisht ndodhen në Kosovë, shkruan lajmi.net. Kjo u bë e ditur ... Read More

Xeni sqaron të vërtetën rreth ndalesës për të hyrë në SHBA

26/04/2019

Javë më parë ka qarkulluar lajmi se Xenit i është ndaluar hyrja në Amerikë, këngëtari tregon nëse kjo gjë është e vërtetë. Shkëlzen Jetishi-Xeni, ishte ... Read More

Prokuroria jep detaje lidhur me rastin e mbrëmshëm në Mitrovicë, ku humbi jetën një 27 vjeçar

23/04/2019

Dy persona, punëdhënësi dhe punëkryerësi janë ndaluar në stacionin policor të hënën në Mitrovicë, rreth rastit së shembjes së një pjese të objektit të hotel ... Read More

Arrestohet një person në Ferizaj

19/04/2019

Prokuroria Themelore në Ferizaj, Departamenti i Përgjithshëm,  njofton se me urdhër të prokurorit  është ndaluar për 48 orë  i dyshuari  E.H., sepse i njëjti ka ... Read More

Kapet një serb duke kontrabanduar karburante nga Serbia në Kosovë

14/04/2019

Një shtetas i Serbisë është ndaluar të shtunën  nga Policia e Kosovës në një fshat të Leposaviqit, derisa po tentonte të fuste në Kosovë ilegalisht ... Read More