Tag: nder

Gjashtë zakone të gabuara në ushqim, që agjëruesit i bëjnë gjatë Ramazanit

21/05/2019

Ramazani është, ndër të tjera, një mundësi e madhe edhe për ata që dëshirojnë për të reduktuar peshën e trupit dhe për të ndihmuar në ... Read More

Meta: Lamtumirë major Tanushi!

16/05/2019

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka kryer homazhe në nder të major, Klodjan Tanushit, i cili humbi jetën në krye të detyrës gjatë misionit të ... Read More

Si të ngiheni gjumë për vetëm katër orë: zbulim i Leoardo da Vincit

16/05/2019

Gjumi i cili përbëhet nga shumë faza shpesh lidhet me njërin ndër emrat më gjenialë në botën e artit dhe shpikësit të epokës së renesancës, ... Read More

Si të ngiheni gjumë për vetëm katër orë: Metoda kulmore e Leonardo da Vincit!

15/05/2019

Gjumi i cili përbëhet nga shumë faza shpesh lidhet me njërin ndër emrat më gjenialë në botën e artit dhe shpikësit të epokës së renesancës, ... Read More

114-vjeçari zbulon sekretin: Hani këto pesë ushqime, për të jetuar gjatë

15/05/2019

Bernard Lapollo është një ndër njerëzit e rrallë që po e jeton edhe në shekullin e dytë jetën e tij. Ai lindi më 1901 në ... Read More

Gjashtë zakone të gabuara në ushqim, të cilat agjëruesit i bëjnë gjatë Ramazanit

15/05/2019

Ramazani është, ndër të tjera, një mundësi e madhe edhe për ata që dëshirojnë për të reduktuar peshën e trupit dhe për të ndihmuar në ... Read More

Brian Brobbey, 17-vjeçari i Ajax që pritet të jetë ylli i ardhshëm në futboll

14/05/2019

14:50 | 14 Maj 2019 14:50 | 14 Maj 2019 Ajax Amsterdam njihet ndër vite për prodhimin e talentëve të rinj, dhe një gjë e ... Read More

Haradinaj e Thaçi lënë anash akuzat ndaj njëri-tjetrit, i bashkon iftari

13/05/2019

Kryeministri Ramush Haradinaj ka shtruar sonte një iftar për nder të kryetarit myftiut Naim Tërnava dhe bashkëpunëtorëve të tij, e aty, përveç anëtarëve të kabinetit ... Read More

Homazhet për nëntetaren Hasanaj, Rama: Ta kujtojmë gjithmonë

10/05/2019

Kryeministri Edi Rama mori pjesë në homazhet e zhvilluara në Pallatin e Kongreseve për nder të nëntetares Zarife Muharrem Hasanaj, që ra në krye të ... Read More

Timothy Orr: Çelësi i Komunës së Istogut, çmim shumë i rëndësishëm në karrierë (Video)

08/05/2019

Për nder të kontributit për ushtrinë e Kosovës Istogu sot ka shpallur qytetar nderi Komandantin e Gardës Kombëtare të Iowa-s, Timothy Orr. Timothy Orr, në ... Read More

De Biasi flet sërish për ofertat, a qajmë 5 minuta?!

04/05/2019

12:19 | 4 Maj 2019 12:19 | 4 Maj 2019 Ish-trajneri i Shqipërisë, Gianni de Biasi, është padyshim një ndër figurat më të dashura dhe ... Read More

Simptoma seksuale e kancerit të prostatës që nuk duhet ta injoroni

02/05/2019

Kanceri në prostatë është ndër llojet më të zakonshme të kancerit te meshkujt. Kjo sëmundje e prek prostatën, e cila është gjëndër e vogël që ... Read More