Tag: ndërhyrjes

Kujdes me operacionet kirurgjike, 29 vjeçarja i bie pishman që zmadhoi gjoksin!

10/07/2019

Mollie Smith, 29 vjeçare nga Wyoming i Shteteve të Bashkuara kishte vendosur ti nënshtrohej ndërhyrjes estetike për zmadhimin e gjinjëve të saj. Por duket se ... Read More

Në Pentagon zbulohet monumenti që i dedikohet ndërhyrjes së NATO-s në Kosovë

09/05/2019

Në Pentagon është bërë zbulimi i monumentit i cili i dedikohet ndërhyrjes ushtarake të NATO-s në Kosovë në vitin 1999 ndaj forcave serbe. Këtë e ... Read More

Në tunelet ku fshiheshin grabitësit e miliona eurove (Video)

10/04/2019

Që prej mbrëmjes së djeshme, policia dyshonte se personi që u vra nga shkëmbimi i zjarrit me Forcat e Ndërhyrjes së Shpejte ishte Admir Murataj. ... Read More

Phillips: Serbia duhet ta pranojë që e ka humbur Kosovën përgjithmonë – dialogu duhet të mbyllet me marrëveshje

30/03/2019

Njëzetë vjet pas ndërhyrjes së NATO-s, Kosova është e pavarur dhe Serbia duhet ta pranojë faktin që e ka humbur atë si rezultat i krimeve ... Read More

Shtypi gjerman kujton ndërhyrjen e NATO-s në ish-Jugosllavi

25/03/2019

Njëzetvjetori i ndërhyrjes së NATO-s në ish-Jugosllavi tematizohet nga shtypi gjerman. Spektri i trajtimit shtrihet nga nevoja e ndërhyrjes për të ndalur krimet ndaj shqiptarëve ... Read More

Hoxhaj: Liria e Kosovës u bë e mundur falë Amerikës dhe BE-së

24/03/2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës Enver Hoxhaj në shënimin e 20 vjetorit të ndërhyrjes së NATO-së, ka marrë pjesë në organizimin e Institutit të historisë “Ali Hadri” ... Read More

Haradinaj nderon ushtarët e rënë të KFOR-it

23/03/2019

Në 20-vjetorin e ndërhyrjes ajrore të NATO-s ndaj caqeve serbe në Kosovë e Serbi, kryeministri Ramush Haradinaj sot do të nderojë ushtarët e rënë gjatë ... Read More

Në ambientet e MPJ-së shënohet njëzet vjetori i ndërhyrjes së NATO-s në Kosovë

22/03/2019

Me rastin e shënimit të 20 vjetorit të ndërhyrjes humanitare të NATO-s në Kosovë, si një veprim i ligjshëm kundër politikës së spastrimit etnik dhe ... Read More

Bonaventura do t’i nënshtrohet ndërhyrjes kirurgjike?

14/11/2018

Giacomo Bonaventura dhe Milani kanë vendosur që lojtari t’i nënshtrohet ndërhyrjes kirurgjike në gju dhe pritet të mungojë nga tre deri në pesë muaj. Futbollisti ... Read More

Mjekët i kishin thënë të operohet për shkak të mbipeshës, refuzoi ta bëjë një gjë të tillë – me dieta dhe ushqim të shëndetshëm arriti t’i humb 108 kilogramë (Foto/Video)

08/11/2018

Një grua e cila ka refuzuar t’i nënshtrohet ndërhyrjes kirurgjikale për të hequr kilogramët e tepërt, edhe pse mjekët i kishin thënë se nuk do ... Read More

Mjekët i kishin thënë të operohet për shkak të mbipeshës, refuzoi ta bëjë një gjë të tillë – me dieta dhe ushqim të shëndetshëm arriti t’i humb 108 kilogramë (Foto/Video)

08/11/2018

Një grua e cila ka refuzuar t’i nënshtrohet ndërhyrjes kirurgjikale për të hequr kilogramët e tepërt, edhe pse mjekët i kishin thënë se nuk do ... Read More

Tetë pjesëtarë serbë kërkojnë demobilizm nga FSK-ja, shkaku i presionit nga Beogradi

02/07/2018

Tetë pjesëtarë të Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK) nga komuniteti serb në Batalionin e Ndërhyrjes së Shpejtë, kanë kërkuar demobilizim apo shkëputje të kontratës ... Read More