Tag: Ndërkaq

Çfarë i ndodh trupit nëse konsumoni xhenxhefil çdo ditë për 1 muaj

04/04/2019

Xhenxhefili është përbërës i njohur në kuzhinën indiane dhe aziatike, ndërkaq është përdorur qysh nga kohërat e lashta për shkak të vetive të mira që ... Read More

Fëmija i dytë i lindur do të ketë shumë më tepër shanse që të jetë i dënuar dhe të përfundojë në burg

03/04/2019

Thuhet që fëmija më i madh është më i qetë, ndërkaq i dyti më i përkëdhelur dhe, vetvetiu edhe më çapkën Sipas hulumtimit të publikuar ... Read More

Hurmat janë prej ushqimeve më të shëndetshme dhe ilaç i vërtetë natyral

29/03/2019

Hurmat janë prej ushqimeve më të shëndetshme në planet, ndërkaq lista e mënyrave se si ato e përmirësojnë shëndetin tonë është e pafundme. 100 gramë ... Read More

Kur dikush dëshiron t’ju fyejë dhe t’ju lëndojë: Vetëm kështu veproni dhe do të dilni fitimtar!

12/03/2019

Nëse ti mua më sjell dhuratë, ndërkaq unë nuk e pranoj, kujt i takon ajo dhuratë pastaj? Lexojeni mirë dhe mbani në mend këtë tregim ... Read More

Dy lëvizje të cilat zhbllokojnë nervin shiatik: Në çast bllokojnë dhembjen! (Video)

03/03/2019

Shiatikun patjetër duhet trajtuar në mënyrë mjekësore, ndërkaq mjeku do t’ju përshkruaj terapinë që do t’ju jetë më e mira Pos ilaçeve, do të duhej ... Read More

Shkencëtarët kanë zbuluar: Frutat arrore zvogëlojnë rrezikun nga sëmundjet e zemrës te diabetikët!

27/02/2019

Frutat arrore janë përplot yndyra të shëndetshme dhe nutrienë, ndërkaq shkencëtarët konsiderojnë që zvogëlojnë rrezikun nga zhvillimi i disa sëmundjeve Konsumimi i frutave arrore mund ... Read More

Sëmundja e Parkinsonit – simptomën seksuale që asnjëherë nuk duhet ta injoroni

19/02/2019

Sëmundja e Parkinsonit është sëmundje që e nxitë trurin të dëmtohet me kohën, ndërkaq shkaktohet nga humbja e qelizave nervor në pjesë specifike të trurit. ... Read More

Gjenetika apo diçka tjetër? Përse disa meshkuj nuk kanë mjekër të dendur, të vrazhdë dhe më mashkullore?

14/02/2019

Disave qimet u janë më të trasha, ndërkaq mjekra më e dendur dhe më e vrazhdë. Të tjerëve qimet më të holla, më të buta ... Read More

Suplementet më të mira për sy: Vitamina vitale për mirëmbajtjen e shikimit

11/02/2019

Sytë janë shumë të rëndësishëm, ndërkaq mos kujdesi ndaj tyre mund të rezultojë në humbje të shikimit. Është e rëndësishme të bëni kontrolle të shpeshta ... Read More

Fëmijët të cilët udhëtojnë më shumë radhisin vetëm pesa në shkollë

03/02/2019

Bashkoni të këndshmen me të dobishmen Hulumtimi është publikuar me ndihmën e 1.500 mësuesve nga SHBA-ja, ndërkaq e ka bërë Organizata Student Youth Travel Association, ... Read More

Një i vdekur nga orteku në Brezovicë

26/01/2019

Një person ka vdekur, ndërkaq një tjetër është shpëtuar, pasi mbi ta ka rënë një ortek bore në Brezovicë. Lajmin e ka konfirmuar për Klan ... Read More

Këshilla më e thjeshtë e onkologëve: Kështu mund ta pengoni shfaqjen e sëmundjes!

24/01/2019

Dikur murtaja ka vrarë njerëz, ndërkaq sot po vret kanceri. Më shumë se 200 lloje të kancerit vrasin më shumë se 8 milionë njerëz në ... Read More